Zmar, pak jásot. Cardiff pocuchal nervy fandů

[b]VIDEO.[/b] Byl v takové euforii, že po vyrovnání šel obejmout i svého trenérského kolegu Pepeho Mela. Kouči Cardiffu Ole Gunnaru Solskjaerovi v nastaveném čase duelu s West Bromwichem asi zase přibylo na hlavě pár šedivých vlasů. Divoká remíza 3:3 po dvou gólech v závěrečných sekundách však ponechala jeho tým v boji o setrvání v Premier League.

Zmar, pak jásot. Cardiff pocuchal nervy fandů
Nejdřív se zdálo, že duel mezi Baggies a Bluebirds spěje k remíze 2:2, která v bitvě o záchranu v nejvyšší soutěži moc neřeší. Jenže když už v nastavení skóroval domácí Thievy Bifouma, akcie hostů na udržení v lize hodně poklesly.

Když Solskajer vysunul téměř všechny hráče dopředu, zahodili domácí ještě protiútok čtyř na jednoho. A vzápětí přišel trest – na 3:3 vyrovnal s pomocí lehké teče střídající Mats Möller Daehli. „Měl jsem už předtím jednu dobrou šanci, ale neproměnil jsem ji. Pořád jsem si říkal, že ještě jedna musí přijít. A jsem rád, že přišla,“ usmíval se norský forvard.

Větší radost než hráči na hřišti měl zřejmě Solskajer, který v euforii objal i Pepeho Mela. „Kluci konečně měli trochu štěstí, které si zasloužili. Bod je důležitý, porážka by naši situaci hodně ztížila a West Brom už bychom v tabulce asi nedohnali. Hráči dobře věděli, jak je zápas důležitý,“ pronesl šťastný kouč.

Velšský celek nyní ztrácí na nesestupové příčky tři body. „Jsem na kluky pyšný, protože ukázali týmového ducha. Teď je před námi v podstatě šest zápasů, které musíme brát jako finále. Jen musíme začínat lépe,“ připomněl dva obdržené góly v prvních devíti minutách kapitán Cardiffu Steven Caulker, jenž vyrovnával na 2:2.

West Bromwich – Cardiff 3:3 (2:1)
Branky: Amalfitano (2.), Dorrans (9.), Bifouma (90.) – Mutch (30.), Caulker (73.), Daehli (90.)

[CODE][/CODE]