Mourinho kapituloval. A poučil podavače míčů

[b]VIDEO.[/b] Po nečekané porážce 0:1 v derby s Crystal Palace ve 32. kole Premier League vyloučil trenér Chelsea José Mourinho svůj tým z boje o mistrovský titul. Připustil, že zápasy s podobnými soupeři jako Eagles jeho celku příliš nesvědčí.

Mourinho kapituloval. A poučil podavače míčů
Chelsea se za celý zápas na Selhurst Parku proti sevřené obraně domácích neprosadila. O jediný gól utkání se postaral John Terry, který ve druhém poločase zamířil hlavou do vlastní sítě. Blues tak po porážce hodně nahráli ostatním soupeřům v boji o trofej – zejména Manchesteru City a Liverpoolu.

„Ztratili jsme šanci skončit první. Teď už to hodně závisí na ostatních výsledcích,“ prohlásil po zápase portugalský kouč.

Proti porážce však nic nenamítal a ocenil výkon soupeře, který bojuje o záchranu. „Crystal Palace si výhru zasloužil, rval se jako o život. Měli větší hlad po výhře, ale za porážku můžeme vinit jen sami sebe. Některým našim hráčům nevyhovují takové zápasy, podobě jako ve Stoke, Newcastlu nebo Evertonu. Obránci jsou fenomenální, ale na dalších pozicích mají hráči problémy,“ posteskl si.

Promarněnou šanci cítili také hráči. „Musíme jet dál, ale připadá mi to jako konec, je to obrovské zklamání. Potřebujeme se sebrat, je před námi zápas s Paříží,“ hleděl k duelu Ligy mistrů obránce Gary Cahill.

Blues se zoufale hnali za vyrovnáním v nastaveném čase, ale aspoň na chvíli je zdržel jeden z malých domácích podavačů, který váhal s odevzdáním míče Cesaru Azpilicuetovi. Musel zakročit Mourinho, který chlapci vyčinil. „Není správné k tomuhle děti nabádat. Šel jsem zastavit Azpyho, protože jsem se bál, že by mohl ztratit kontrolu, v emocích kluka praštit a dopadnout jako loni Eden Hazard. Podavači jsem pak říkal, ať to nedělá,“ vysvětloval po zápase „učitel“ Mourinho.

Crystal Palace – Chelsea 1:0 (0:0)
Branky: Terry vlastní (52.)

[CODE][/CODE]