Ještě jsme nic nevyhráli, krotí nadšení Gerrard

[b]VIDEO.[/b] Liverpool zvládl dohrávané utkání 29. kola Premier League a díky výhře nad Sunderlandem se vrátil na druhou příčku tabulky, pouhý bod za Chelsea. Fanoušci Reds díky tomu větří šanci na titul, ale kapitán Steven Gerrard euforii brzdí.

Ještě jsme nic nevyhráli, krotí nadšení Gerrard
„Jsme v hodně dobré pozici, ale zatím jsme nic nevyhráli,“ uvedl po zápase s „černými kočkami“ Gerrard, jehož tým ve zbývající fázi sezóny hostí jak Chelsea, tak i Manchester City, tedy oba hlavní rivaly v boji o titul. Pokud by tyto zápasy vyhrál, jsou jeho vyhlídky na ligový primát hodně reálné.

Ovšem i v případě, že Reds oba své soky porazí, musejí spoléhat na další zaváhání Citizens. „Nebudu s vámi hrát žádné psychologické hry, takže – jsme ve hře o titul. Na druhou stranu se však podepisuji pod to, co říká José Mourinho. Hlavním favoritem na titul je Manchester City. Má nejlepší pozici a trumfy drží ve svých rukou,“ uvedl kouč Brendan Rodgers.

„Ve zbytku sezóny chceme hledět pouze na sebe. Je nám jedno, jak hrají ostatní, musíme se soustředit jen na vlastní výkony a získávat body,“ pokračoval severoirský trenér. „Každý zápas je těžký, což se potvrdilo i dneska.“

„Sunderland hrál v první půli netradiční systém 3-5-2 a kvůli tomu jsme nedostávali moc prostoru. Kluci ale prokázali trpělivost a předvedli další výtečný výkon. Hodně nám pomohla úvodní Gerrardova branka,“ pochválil Rodgers střelce prvního gólu, kterému poněkud netradičně přenechal roli exekutora standardní situace Luis Suárez.

„Většinou přímáky z této pozice kope Luis, ale tentokrát jsme se rozhodli pro změnu a kopl jsem to já. I proto, abychom zmátli brankáře. Je přece jedno, kdo z nás dává góly,“ uzavřel s úsměvem na rtech sám Gerrard.

Liverpool – Sunderland 2:1 (1:0)
Branky: Gerrard (39.), Sturridge (48.) – Ki (76.)

[CODE][/CODE]