Mrzí mě to, vzkazuje Marriner Arsenalu

Patrně největší chybu v kariéře učinil v sobotním zápase 31. kola Premier League mezi Chelsea a Arsenalem rozhodčí Andre Marriner, který ukázal červenou kartu špatnému hráči. Za svůj přehmat už se ale omluvil.

Mrzí mě to, vzkazuje Marriner Arsenalu
Zkušený sudí v duelu, který Chelsea ovládla jasně 6:0 a potvrdila si pozici na prvním místě tabulky, špatně identifikoval hráče Gunners, který vyrazil rukou míč po střele Edena Hazarda. Místo Alexe Oxlade-Chamberlaina hřiště po červené kartě opustil Kieran Gibbs.

I když viník vysvětloval Marrinerovi, že Gibbs je vyloučený neprávem, na rozhodnutí se nic neměnilo. „Takové incidenty, kde dojde k záměně, se stanou zřídka. Andreho mrzí, že ukázal na nesprávného hráče. Jakmile si to uvědomil, vyjádřil svou lítost i Arsenalu,“ stojí v prohlášení asociace rozhodčích.

V listopadu loňského roku se podobná situace odehrála i ve třetí anglické lize, kde sudí poslal pod sprchy špatného hráče Prestonu North End v utkání s Port Vale. Pravý viník, útočník Joe Garner, dostal zpětně trest na tři duely. Podobně zřejmě dopadne i Oxlade-Chamberlain.

S minelou Marrinera však někteří jeho bývalí kolegové nemají slitování. Někdejší špičkový anglický sudí Clive Thomas navrhuje vysoký trest pro všechny čtyři rozhodčí, kteří zápas vedli. „Tohle je pro mě nejhorší a nejvíc šokující verdikt, jaký jsem kdy viděl. Podle mého názoru už by si v této sezoně neměli v Premier League zapískat ani jeden zápas,“ uvedl Thomas, který se zúčastnil mistrovství světa v roce 1974 a 1978.

Další bývalý sudí Dermot Gallagher se naopak Marrinera zastal, ale trochu se obává jeho dalších výkonů. „Nejde spoléhat se na hráče, který řekne, že něco udělal. Rozhodoval se v dobré víře, vždyť je to jeden z nejlepších sudí v Evropě. Jeho sebevědomí by mohlo utrpět, teď se to s ním totiž potáhne a bude na něj upřená pozornost,“ dodal.