Schick na repre srazu: Těšil jsem se sem, přišel jsem s velkou chutí a motivací

Českou fotbalovou reprezentaci čekají dva velmi důležité zápasy Kvalifikace o Mistrovství Evropy 2020 v Kosovu a Černé Hoře a novinářům byli ve středu na tradičním setkání k dispozici útočník Patrik Schick, který nedávno odešel na roční hostování do Lipska a střední obránce Stefan Simič, který od léta působí v chorvatském Hajduku Split.

Schick na repre srazu: Těšil jsem se sem, přišel jsem s velkou chutí a motivací

„Přijel jsem teprve včera, ale už jsme samozřejmě nějakou přípravu měli. Myslím si, že způsob hry, který jsme hráli proti Bulharsku a Černé Hoře (v červnu) budeme chtít asi zachovat. Ta naše hra by se asi zasádním způsobem měnit neměla. Samozřejmě jsem se sem těšil, přišel jsem s velkou chutí, motivací a sebevědomím,“ prohlásil Schick na setkání s novináři.

„Těším se, protože oba zápasy jsou na Balkáně. Uvidíme nějaké kamarády, se kterými jsem nastupoval dříve, takže se těším,“ okomentoval nadcházející fázi kvalifikace Simič.

Česko se představí s sobotu 7. září v Kosovu a v úterý 10. září v Černé Hoře. Pokud by se svěřencům trenéra Šilhavého podařilo v obou zápasech zvítězit, rapidně by se zvýšila šance na zajištění účasti českého výběru na vysněném Euru 2020. V říjnu a v listopadu však ještě náš národní tým čekají zápasy s Anglií, Kosovem a Bulharskem. V půlce října má navíc reprezentace v plánu přátelské utkání se Severním Irskem. 

Po třech zápasech je Česko v kvalifikační skupině A se šesti body druhé, Kosovo je však pouhý bod pod ním. Na závěrečný turnaj se dostanou dva nejlepší z každé kvalifikační skupiny.