Juventus plánuje dvojí lup v Anglii. Jeden chce stihnout v pondělí, další si nechává na zimu

Stará dáma si brousí zoubky na další mistrovský titul na Apeninském poloostrově, ale ráda by také uspěla po dlouhém půstu v Lize mistrů. Několikrát v posledních letech nakoukla do finále, ale ušatý pohár nakonec nezískala. Turínský obr před novou sezónou nešetřil a přivedl pár zajímavých akvizic a vše nasvědčuje tomu, že ještě není u konce.

Juventus plánuje dvojí lup v Anglii. Jeden chce stihnout v pondělí, další si nechává na zimu

Britský list Daily Express přišel se zprávou, že Juventus chce v pondělí během posledního dne letního přestupového okna vykoupit z tábora Tottenhamu dánského záložníka Christiana Eriksena. Klíčový hráč Kohoutů odmítl již několikrát prodloužit kontrakt v Londýně a vše nasvědčuje tomu, že by se přesunu do Serie A nebránil. Stará dáma ale vyčkává, zda PSG vykoupí Dybalu.

Eriksen během léta zajímal například Real Madrid nebo PSG, ale nakonec se ani na jednu adresu nevydal. Kouč Spurs Maruricio Pochettino několikrát otevřeně přiznal, že by jej měl rád i nadále k dispozici, ale také vyslovil obavy, že už je hráč v hlavě rozhodnutý. V minulé sezóně byl Eriksen tvůrcem hry a jeho absence by mohla Tottenhamu uškodit.

Další vyhlídnutou posilou by měl být španělský brankář David De Gea. Rudí ďáblové nechtějí přijít o dlouholetou oporu, ale vše nasvědčuje tomu, že je již rozhodnuto. Juventus věří, že jej ukořistí během zimního přestupového okna a udělá z něj týmovou jedničku. Na Old Trafford by si dovedli mezi třemi tyčemi představit Jana Oblaka z Atlétika Madrid, ale kromě vysoké sumy se španělský klub netváří příliš vstřícně při jeho uvolňování.