Fanoušci se zlobí. Podle nich je Liga mistrů zkorumpovaná a ukazují prstem na Manchester City

Internet zaplavila nová vlna kritiky, která se začala vynořovat po čtvrtečním losu Ligy mistrů. Manchester City dostal jako už tradičně nejlehčí možné soupeře, což se nelíbí zejména fanouškům konkurenčních klubů. Silná kritika přerostla pomalu až v nenávist a do akce muselo opět vstoupit vedení Twitteru.

Fanoušci se zlobí. Podle nich je Liga mistrů zkorumpovaná a ukazují prstem na Manchester City

„Nepřijde vám divné, že má Manchester City každý rok ty stejné soupeře?“ otevřel jediný nevinný tweet pochybnosti o důvěryhodnosti losování, jehož se přímo účastnil i bývalý brankář české reprezentace Petr Čech.

Manchester City vedený Josepem Guardiolou má skupinu, která se skládá ze Šachtaru Doněck, Dinama Záhřeb a Atalanty. S ukrajinským Šachtarem se přitom Citizens vidí již třetím rokem po sobě a dle papírového ohodnocení se jedná o nejslabší tým vytažený z druhého losovacího koše.

Vzhledem k přemíře kritiky a pochybností, který tento los vyvolal, byly sociální sítě v čele s Twitterem nuceni mazat komentáře některých uživatelů, co nevěřili finálnímu verdiktu. Při dožadování se vysvětlení však jejich snahy končily až zablokováním účtů, a to převážně z toho důvodu, že ve své snaze získat odpověď používali hrubých výrazů.

Manchester City se může pochlubit nejdražším týmem planety. Všechny pozice má dokonale zabezpečené a pod vedením tak úspěšného kouče, jakým Guardiola bezpochyby je, trhá v rámci Premier League všechny možné rekordy. Co se mu ovšem nedaří, to je uspět v Lize mistrů, po jejímž prvenství mocní šejci tak hodně touží. Mohli by ale kvůli tomu i falšovat los nejprestižnější fotbalové soutěže planety? Objektivně nikoliv, ale pravdou zůstává, že je poslední roky k Citizens los v FA Cupu, Carabao Cupu i Lize mistrů opravdu štědrý…