Čech o Lampardovi: Máme hodně podobný způsob, jakým pracujeme. To může být naší výhodou

Možnost losovat základní skupiny Ligy mistrů měl současný zaměstnanec Chelsea Petr Čech, jenž v nejrespektovanější soutěži Starého kontinentu něco odchytal a zažil. Jak si to užil?

Čech o Lampardovi: Máme hodně podobný způsob, jakým pracujeme. To může být naší výhodou

"Byla to pro mě nová a zajímavá zkušenost, protože jsem se na losu nikdy nepodílel. Bylo zajímavé vidět, jakým systémem počítač funguje, jakým způsobem vybírá skupiny, jakým způsobem se celý proces uskutečňuje. Bylo to obohacující a cítím se být poctěn tím, že jsem měl možnost losovat," uvedl někdejší strážce svatyně Blšan, Sparty, Rennes, Chelsea a Arsenalu.

Jeho Bluee ze Stamford Bridge narazí ve skupině H na Ajax, Valencii a Lille. Jak je spokojen právě s touto skutečností? "Naše skupina není jednoduchá, je hodně vyrovnaná. Každý může porazit každého. Lille začalo velmi dobře sezonu a daří se jim, i když přišli o Pépého, který přestoupil do Arsenalu. Co se týče Ajaxu, tak všichni víme, jak se jim Liga mistrů povedla v minulé sezoně. A určitě na to budou chtít navázat. No a my také budeme samozřejmě chtít postoupit. S Valencií jsme hráli semifinále Evropské ligy ještě s Arsenalem, nebyly to jednoduché zápasy. Nečeká nás nic snadného, ale skupina je to hratelná a naším cílem bude z ní postoupit," pokračoval bývalý dlouholetý reprezentant České republiky.

Sedmatřicetiletý funkcionář má za sebou v nové funkci v Chelsea první dva měsíce. Jak je hodnotí? "Na začátku to bylo trochu hektické, hledali jsme trenéra, ustáloval se tým a vůbec celá příprava. Teď ale Premier League začala, víme přesně, na čem jsme, vše běží v zajetých kolejích," doplnil představitel aktuálně třináctého týmu anglické ligy, který zatím vyhrál pouze jednou a má negativní skóre 4:7.

A jaké má pocity z jeho spolupráce s novým trenérem Frankem Lampardem, jenž se přesunul do Londýna letos v létě z druholigového Derby County? "S Frankem se známe dlouho, léta jsme byli spoluhráči. V přístupu k fotbalu máme hodně podobný způsob, jakým pracujeme. To může být naší výhodou a věřím, že to potvrdíme v dalších měsících a letech. Doufejme, že se nám bude dařit," uzavřel Čech.