Největší úspěch je, že jsem vydržel rok a tři čtvrtě ve Slavii, říká Trpišovský. A teď by chtěl Liverpool

Ještě před šesti lety byl Jindřich Trpišovský ve třetí lize s Měcholupy, nyní je trenérem, který povede Slavii po dvanácti letech ve skupinové fázi Ligy mistrů. To, že je exliberecký stratég puntičkářem, dokládá i to, že Kluži a jejím nedoceněným hráčům věnoval v rámci video rozboru neskutečných osm hodin.

Největší úspěch je, že jsem vydržel rok a tři čtvrtě ve Slavii, říká Trpišovský. A teď by chtěl Liverpool

Jak si užíval středeční sladký úspěch? "Abyste se dostali do pozice jako já, musíte mít obrovské štěstí na lidi, na realizační tým, Honzu Nezmara, na Slavii. Na lidi, který mě přesvědčili, abych dělal profi licenci. Úskalí bylo moc, měl jsem ale velký cíl se dostat do ligy. Kdybych u sebe ty lidi neměl, neseděl bych tady. Od pana Karla v Liberci byla velká odvaha vytáhnout mě z Viktorky do Liberce. Když šanci dostanete, musíte ji využít. Měl jsem štěstí i na hráče, kteří se na mě po té cestě nabalili, kteří mají výkonnost a charakter zvládat takové zápasy. Například David Hovorka, na kterého byl obrovský tlak, protože musel nahradit Simona Deliho a Michaela Ngadeua," zmínil jednu z letních posil někdejší kormidelník Viktorie Žižkov, jehož slova vyšla na webu slavia.cz.

O tom, zda považuje základní skupinu Champions League, za největší úspěch dosavadní kariéry, se příliš bavit nechtěl. "Největší úspěch je, že jsem vydržel rok a tři čtvrtě ve Slavii. Máme s ní spoustu úspěchů, vyhráli jsme první ligový zápas, pak ligu, double, bylo to pro mě něco neskutečného v té době. Teď je tu Liga mistrů, je strašně těžké se tam dostat, je to obrovský úspěch, papírově asi největší v kariéře, pro mě je to ale další z řady. Největší úspěch je to asi pro lidi ve Slavii a pro fanoušky. To, co se v zápase dělo na tribunách, ta atmosféra, to bylo fantastické," liboval si na webu slavia.cz šéf Hušbauera, Škody, Koláře a spol.

To, jaké budou další klubové cíle a mety, zatím šéf slávistické lavičky neřeší. Je příliš brzy. "Teď nevím, v hlavě mám takové prázdno, šťastný pocit. S Nicem už jsme řešili zápas v Opavě, to je nejbližší cíl. Ve čtvrtek se podíváme, koho nám nalosují, nějaké týmy si všichni přejeme, já ho mám jasný, chtěl bych Liverpool. Jsem rád, že jsme za rok a tři čtvrtě tohle vše zvládli. Šijeme si na sebe bič, každý od nás teď bude čekat postup ze skupiny. Je neuvěřitelné, když se podívám Jaroslava Tvrdíka, který má za tři roky působení ve fotbale dva tituly a poháry, skupinu Ligy mistrů a dvakrát Evropskou ligu. Je to spíše o něm, i když je to práce všech lidí dokola. Nemělo by se zapomenout, kdo s panem Šimáněm klub v určité době zachránil, kdy ta cesta Slavie začala. Teď jsme asi na vrcholu, víc už být nemůže, je to vizitka všech lidí, který se na tom během roku podíleli," uzavřel na oficiálních stránkách svého zaměstnavatele Trpišovský.