V 16ti letech debutoval za Barcelonu, ale ty boty? Katastrofa...

Narvaná marodka španělské Barcelony donutila trenéra Ernesta Valverdeho sáhnout do juniorky a vytáhnout do áčka několik mladíků pro víkendový duel s Betisem Sevilla. Ten nakonec Katalánci zvládli 5:2 a byl u toho i šestnáctiletý talent Anssumane Fati, na něhož dohlíží především kouč juniorky Victor Valdes.

V 16ti letech debutoval za Barcelonu, ale ty boty? Katastrofa...

Fati se v neděli stal od roku 1941 nejmladším hráčem, který kdy za první tým Barcelony nastoupil. Situace Blaugranas v útoku totiž není vůbec růžová. Z elitního kvarteta forvardů byl k dispozici pouze Antoine Griezmann, který se prosadil dvakrát. Na marodce pak jsou Lionel Messi, Luis Suárez a Ousmane Dembélé.

Šanci přičichnout k atmosféře tak dostala řada mladíků a mezi nimi i Fati. Tomu přitom musel Valdes před několika měsíci pomoci koupit nové boty. V těch původních se totiž pomalu nedalo ani chodit…

„Jednou jsem mu řekl, ať mi přinese ukázat boty. Když jsem je viděl, tak jsem se zděsil. Byla to katastrofa. Vyloženě ho z nich musely bolet nohy. Nikdo nevěřil, že by se v nich dalo chodit, ale on to dokázal. Tak jsme vyrazili na nákup a vybrali nové,“ řekl Valdes.

„Je silný, rychlý a sebevědomí. Takovým zázračným dětem musíte dát šanci ukázat, co umí. Jsem za něj rád. Ráno po zápase mi volal, bylo to super. Jsem rád, že mu Valverde těch pár minut dopřál. Jeho výkon na hrací ploše mě však nepřekvapil. Reprezentuje tvrdou dřinu, má duši elitního hráče a ve vápně je to predátor,“ pokračoval bývalý gólman Barcy.

Spokojený s výkonem mladíka byl i Valverde. „Má spoustu sebedůvěry i na souboje jeden na jednoho. Je to nejmladší hráč, kterého jsem kdy poslal na hřiště. Ale stejně jako u veteránů nás zajímají výkony, nikoli věk. A jeho výkon nás mile překvapil. Uvidíme, co nám ukáže v budoucnosti,“ uzavřel trenér úřadujícího mistra.