Pavlenku nevykolejil ani úvodní neúspěch: Pro Werder je letos priorita umístění na pohárové příčce

Jiří Pavlenka patří k železným mužům Werderu. Od svého příchodu, k němuž došlo v létě 2017, totiž nevynechal ani jedno bundesligové utkání a aktuálně je tak sedmadvacetiletý gólman na čísle 69.

Pavlenku nevykolejil ani úvodní neúspěch: Pro Werder je letos priorita umístění na pohárové příčce

V úvodním kole nového ročníku proti Düsseldorfu však musel vstřebat zklamání. "Chtěli jsme pochopitelně vstoupit do sezony třemi body z domácího stadionu. Nevyužili jsme bohužel tlak, který jsme si vytvořili úvodních dvacet minut. V nich jsme Düsseldorf nepustili vůbec k balonu. Převahu jsme měli opravdu velikou. Vyprodukovali jsme spoustu nebezpečných akcí, které jsme nedotáhli do konce. Jenže pak jsme před přestávkou inkasovali z brejku. Byl to ten zápas, ve kterém na co soupeř sáhne, skončí v naší brance," mrzelo serverem gol.cz citovanou někdejší součástku Baníku či Slavie, který v onom zápase inkasoval třikrát...

"Jestli mě nějaký gól mrzí, tak ten druhý. Když si brankář na střelu sáhne a balon skončí v síti, hodně to zamrzí. Věřím, že kdybych střelu viděl od prvního momentu, dokázal bych míč vytlačit. Bohužel náš stoper šel do skluzu, snažil se ránu blokovat, balon proletěl pod ním," doplnil na webu gol.cz spoluhráč Thea Gebre Selassieho.

Před ním čerstvě operuje nový střední obránce Ömer Toprak, jenž přišel z Borussie Dortmund a předtím působil v Bayeru Leverkusen. "Máme nyní dva zkušené stopery. Moisandera, který toho má hodně odkopáno, a Topraka. Chvíli potrvá, než spolupráce mezi ním a ostatními bude stoprocentní. Přece jen, trénuje s námi teprve týden," upozornil Pavlenka, jehož vyzpovídal magazín Gól.

Protože se kádr jeho zaměstnavatele během léta téměř nezměnil, fanoušci budou očekávat herní i výsledkový posun. Vidí to stejně? "Jsem přesvědčený, že v týmu je velká herní kvalita. Chceme hrát kombinačně, prezentovat se pohledným fotbalem pro diváky. A samozřejmě být úspěšní. V mužstvu máme spoustu šikovných kluků. Ať už jsou to ti starší, zkušení, nebo mladší, kteří zase mají obrovský potenciál do budoucna. Chyběl nám z obvyklé sestavy pouze levý obránce Augustinsson, který je zraněný. Místo něj naskočil Friedl, velice šikovný, mladý kluk. Tým kvalitativně neutrpěl. Je příjemné, že kádr zůstal téměř stejný. Tím, že jsme delší čas pospolu, jsme na sebe zvyklí. Máme zažité nějaké automatismy a věřím, že se to na hře pozitivně projeví. O cíli bylo jasno už na začátku letní přípravy. Pro Werder je letos umístění na pohárové příčce priorita, cokoli jiného bude považováno za neúspěch. Na jaře nám Evropská liga unikla o jediný bod, Liga mistrů o pět. Přitom v předchozích pěti letech bychom se s loňským bodovým ziskem pokaždé dostali do základní skupiny Evropské ligy," doplnil na portálu gol.cz svěřenec mladého kouče Floriana Kohfeldta.

A co budoucnost? Během léta bylo jeho jméno spojováno s několika předními evropskými adresami. "Co jsem se bavil s manažerem, nějaké možnosti na přestup byly. Ale popravdě, měl jsem v létě jiné starosti než fotbal. Takže jsem nic nehrotil, že bych chtěl odejít. Jsem v Brémách spokojený. Věřím, že se tu ještě můžu individuálně posunout a týmově můžeme udělat nějaký úspěch," uzavřel optimisticky naladěný český reprezentant, jehož slova nabídly stránky gol.cz.