Vytrhne Barceloně trn z paty nedoléčený Messi?

Nejen v Arsenalu či ve Spartě mají bohaté zkušenosti s plně obsazenou marodkou. Podobně je na tom nyní Baracelona, alespoň co se útoku týče. Z pátečního duelu si totiž zdravotní trable odnesl nejen Luis Suárez (lýtko), ale také Ousmane Dembélé, jehož trápí stehenní sval. Uspěchá zraněný Lionel Messi návrat na hřiště a naskočí do nedělní bitvy proti Betisu Sevilla?

Vytrhne Barceloně trn z paty nedoléčený Messi?

Hned tři borci z elitního ofenzivního kvarteta Blaugranas mají potíže. Ani na lavičce proti Bilbau (0:1) totiž nebyl Argentinec Lionel Messi, jenž má stejně jako nyní Suárez, potíže s lýtkem.

Zdravý už je tak pouze Antoine Griezmann, který přišel v létě z Atlétika Madrid. A to je málo. Hlavně proto dělají lékaři a fyzioterapeuti Barcelony vše možné, aby dali hvězdu zdravotně do pořádku. Je však otázkou, jestli se jim to podaří, a jestli by Messi proti Betisu vyběhl i ne zcela v ideálním zdravotním stavu.

Dvaatřicetiletý kanonýr má problémy s lýtkem od návratu z Copa América. Celou přípravu absolvoval individuálně a s týmem se nepřipravoval. Až v poslední době se zapojil do tréninku, stále ale nebyl úplně fit. A nyní jsou na něj upřeny oči milionů fanoušků Barcelony.

Že by vyběhl v neděli v základní sestavě není příliš pravděpodobné, ale z lavičky by do utkání zasáhnout nejspíše mohl. Druhou ztrátu si Barca na úvod sezony nemůže dovolit. A Messi to ví. Do úvahy už navíc nepřipadá ani Philippe Coutinho, jenž před pár dny odešel hostovat do Bayernu Mnichov.