Schick má nového vážného nápadníka. Nagelsmann by se s ním rád pral v bundesligové špičce

Čerstvě zasnoubený reprezentační útočník číslo 1 Patrik Schick by mohl po několika sezonách zamávat nejvyšší soutěži na Apeninském poloostrově.

Schick má nového vážného nápadníka. Nagelsmann by se s ním rád pral v bundesligové špičce

To vše i přesto, že o nejdražší posilu v historii AS již na konci minulého měsíce projevila zájem Fiorentina, jejíž trenér Montella by ho v Toskánsku bral všemi deseti.

Bývalý ofenzivní hráč Bohemians 1905, Sparty či Sampdorie Janov si však možná vyzkouší další z TOP 5 evropských soutěží, a sice bundesligu (v níž už byl spojován i s Borussií Dortmund).

Jak zaznělo na Sky Italy, konkrétní nabídku na jeho získání poslalo do věčného města Red Bull Lipsko, které vstoupilo do nové sezony přesvědčivým vyloupením Unionu Berlín (0:4).

Nový trenér Lipska Julian Nagelsmann, jenž se do Red Bull Areny přesunul z konkurenčního Hoffenheimu, by však mohl ještě do konce léta přijít o kanonýra Timo Wernera, kolem něhož mlsně krouží mocný Bayern Mnichov.

Pakliže uspěje, zájem o třiadvacetiletého Schicka by se ještě zvýšil. Ať tak či tak, to, že by s Vlky zahájil nový ročník Serie A proti Janovu (25. srpna), se zdá být stále vzdálenější.

Ambiciózní Lipsko má na ofenzivní části soupisky kromě Němce Wernera také Dána Poulsena či Angličana Lookmana, jehož si před pár dny pořídilo z Evertonu za 18 milionů eur. Investice tedy nejsou problém.