Odejde jeden z nejlepších hráčů Fortuna:ligy zadarmo? Kanga před sebou může mít poslední letenské měsíce...

Když jeden z nejlepších soudobých hráčů soutěže Guélor Kanga přicházel do Generali arény, na webu sparta.cz se psalo, že dostal kontrakt až do června 2021. Skutečnost je však kapku jiná...

Odejde jeden z nejlepších hráčů Fortuna:ligy zadarmo? Kanga před sebou může mít poslední letenské měsíce...

Dlouholetý reprezentant Gabonu je ke Spartě vázán pouze do léta 2020, což znamená, že by měl mít před sebou posledních deset pražských měsíců a pakliže nedojde k prodloužení a bude prodán, tak ještě méně.

"Kaku má smlouvu do konce této sezony. Už těžko dopátrám, proč jsme měli na webu před rokem a půl jinou informaci, nevím, jestli se délka smlouvy například neměnila v průběhu vyjednávání s hráčem," ozřejmil na Twitteru ředitel sparťanské komunikace Ondřej Kasík.

To, že by si osmadvacetiletý středopolař angažmá v české lize prodloužil, se spíše neočekává. K prodloužení dohody nemá moc důvodů - evropské poháry jeho chlebodárce nehraje a titul ho zřejmě také mine.

Aby na něm slavné "S" vydělalo, muselo by ho prodat ještě do konce léta, případně v zimním transferovém okně. V opačném případě by v polovině příštího roku odešel zadarmo, což by byla pro pokladnici momentálně pátého týmu Fortuna:ligy vzhledem k jeho kvalitám a nesporné hodnotě nepochybně škoda.