Nejužitečnější hráčský materiál aneb TOP 3 nejproduktivnější plejeři soudobé Fortuna:ligy

Právě probíhající ročník Fortuna:ligy má za sebou šest kol, s tím, že mezi nejproduktivnější borce patří i Tomáš Zajíc ze Slovácka či Jan Matoušek z Jablonce, kteří měli k tomuto datu prsty ve čtyřech brankách svého mužstva. Nejlepší trojice nejvyšší tuzemské soutěže má však čísla ještě o něco lepší. Kterým třem úderníkům jdou zatím karty nejlépe?

1. Guélor Kanga (záložník, Sparta)

5 startů (421 odehraných minut) - 6 (4 góly, 2 asistence)

Kanadskému bodování zatím vládne osmadvacetiletý reprezentant Gabonu Guélor Kanga, jenž je podle mnohých názorů nejlepší ligový hráč současnosti.

Bývalý záložník ruského Rostova či srbské Crvene Zvezdy Bělehrad je aktuálně na čtyřech brankách a dvou asistencích, což je bilance, na kterou dosud nedosáhl nikdo jiný.

Vítěz Ruského poháru ze sezony 2013/2014 vládne žebříčku i přesto, že ho kouč Václav Jílek nenasadil do posledního kola s Baníkem Ostrava.

"Nemůže být brán jako jediná možnost pro Spartu. Nelze se spoléhat na jednoho hráče. Máme určité možnosti sestavy, typologie hráčů a nemůže to stát jen na něm. Nemůže se 10 hráčů přizpůsobovat jemu, ale on se musí přizpůsobit týmu," hájil své poslední rozhodnutí exolomoucký kormidelník.

Oproti o dva roky staršímu útočníkovi Liboru Kozákovi je to s ohledem na produktivitu velký rozdíl. Toho hlavní trenér drží pod ochranou a nasadil ho mezi jedenáct vyvolených do všech šesti duelů.