Nejužitečnější hráčský materiál aneb TOP 3 nejproduktivnější plejeři soudobé Fortuna:ligy

Právě probíhající ročník Fortuna:ligy má za sebou šest kol, s tím, že mezi nejproduktivnější borce patří i Tomáš Zajíc ze Slovácka či Jan Matoušek z Jablonce, kteří měli k tomuto datu prsty ve čtyřech brankách svého mužstva. Nejlepší trojice nejvyšší tuzemské soutěže má však čísla ještě o něco lepší. Kterým třem úderníkům jdou zatím karty nejlépe?

2. Muris Mešanovič (útočník, Mladá Boleslav)

4 starty (328 odehraných minut) - 5 (4 góly, 1 asistence)

Devětadvacetiletý bosenský snajpr Muris Mešanovič zatím ve městě automobilů zastiňuje jak Nikolaje Komličenka, tak letní posilu Tomáše Wágnera, jenž však zatím mnoho prostoru nedostal a je na 87 odehraných minutách.

Samotný bývalý ofenzivní hráč Jihlavy či Slavie figuroval v prvních šesti kolech v základní sestavě trenéra Jozefa Webera pouze třikrát a dohromady strávil na trávnících jen 328 minut, i tak si však dokázal připsal čtyři přesné zásahy a jeden gól připravil svému spoluhráči.

Pakliže výše zmíněný ruský bomber momentálně sedmý tým Fortuna:ligy opravdu do konce letního přestupového termínu opustí, rychlonohý rodák ze Sarajeva bude jasnou útočnou jedničkou ambiciózního klubu.

Některé hlasy říkají, že by nyní se svou formou patřil do základní sestavy mistrovské Slavie, kterou kvůli slabšímu vytížení opustil letos v únoru, čili před půl rokem. Nejbližšími soupeři Boleslavi jsou Budějovice, Slovácko a Příbram. Pakliže by si proti dotyčným soupeřům svou osobní bilanci ještě nevylepšil, bylo by to překvapení.