Tři zápasy, žádná výhra. Lampardovi se začátek u kormidla Chelsea nevydařil

Chelsea vstup do nové sezóny nevyšel. Po prohře 0:4 na půdě Manchesteru United Chelsea na penalty podlehla v rámci Superpoháru UEFA Liverpoolu. A v neděli odpoledne znovu zaváhala, tentokrát na domácím hřišti s Leicesterem. V zápase byla Chelsea jasným favoritem, přesto pouze remizovala 1:1.

Tři zápasy, žádná výhra. Lampardovi se začátek u kormidla Chelsea nevydařil

Chelsea nesměla v tomto přestupovém období kvůli zákazu od UEFA přivádět do svého týmu žádné nové hráče a právě toto je možná jedním z důsledků. Dvacetiletý Mason Mount, který loni hostoval v Derby, na sebe však upoutal pozornost solidními výkony a právě on dal jediný gól Chelsea v zápase s Leicesterem.

Mezi ostatní hráče, kteří by v klubu pravděpodobně nebýt zákazu od UEFA nebyli, patří například útočník Tammy Abraham nebo obránce Fikayo Tomori. 

Vstup do sezóny je bezpochyby hořký i pro hlavního trenéra Blues Franka Lamparda. Bývalý hráč a legenda Chelsea by bezpochyby s radostí navázal na svou hráčskou kariéru na Stamford Bridge, kde získal celkem tři tituly v anglické Premier League. Po dvou kolech má ale jeho klub pouhý bod a žhavými kandidáty na titul jsou Liverpool a Manchester City...