Přestup dokončen, Balotelli jde za dvěma Čechy

Devětadvacetiletý zkušený útočník Mario Balotelli se po třech letech vrací do rodné Itálie. Z francouzského Marseille odešel jako volný hráč do čerstvě prvoligového klubu Brescia Calcio. Brescia může Balotelliho příchod zdarma považovat za velmi vydařený, odborný server Transfermarkt totiž odhaduje jeho hodnotu na 20 milionů eur.

Přestup dokončen, Balotelli jde za dvěma Čechy

V kkubu se Balotelli potká i se dvěma českými hráči. Zatímco obránce Aleš Matějů je v klubu na hostování z Brightonu již od loňského léta a bude tam pokračovat i v této sezóně, záložník Jaromír Zmrhal přišel letos v létě na trvalý přestup z pražské Slavie. 

Brescia je už čtvrtým Balotelliho italským klubem, kde bude svérázný střelec na seniorské úrovni působit. Do světa dospělého fotbalu nakoukl Balotelli v Lumezzane, odkud v roce 2007 působil do Interu Milán. Tam se vypracoval mezi nejžádanější střelce Evropy a v roce 2010 odešel do Manchesteru City. Přes AC Milán se Balotelli dostal v roce 2014 do Liverpoolu a na sezónu 2015/16 zamířil znovu do AC Milán, tentokrát na hostování.

Po vypršení smlouvy v Liverpoolu Balotelli odešel zadarmo v roce 2016 do Nice a ve Francii se mu očividně zalíbilo, letos v lednu totiž podepsal smlouvu s Marseille. Dohromady vstřelil Balotelli během kariéry na klubové úrovni 146 gólů v 361 zápasech.