Rada před Boleslaví: Hrajeme proti týmu, který má nejlepší formu v lize

Jablonec se v rámci 6. kola Fortuna ligy utká s Mladou Boleslaví a podle sázkových kanceláří je mírným favoritem. V kádru Mladé Boleslavi bude hrát roli především faktor únavy, Boleslav má totiž za sebou hned několik těžkých zápasů a ve čtvrtek odehrála odvetu 3. předkola Evropské ligy s FCSB, kterému kvůli pozdnímu inkasovaném gólu podlehla.

Rada před Boleslaví: Hrajeme proti týmu, který má nejlepší formu v lize

Teprve minulou neděli navíc Boleslavští zvítězili 4:3 v přestřelce s pražskou Spartou. Jablonecký trenér přistupuje k zápasu s Mladou Boleslaví s respektem.

„Hrajeme proti týmu, který má nejlepší formu v lize. Je to jeden z týmů, který dokazuje svou kvalitu. Jsou na tom teď možná i líp než Sparta, Slavia a Plzeň. O tom svědčí i bodové zisky, a to mají ještě zápas s Teplicemi k dobru. Naposledy nás tady porazili 3:0. Určitě budou těžit z toho, co tady hráli předtím. Musíme se na to dobře připravit. Doufám, že nás diváci podpoří tak, jako s Opavou,“ prohlásil Rada pro klubový web Jablonce.

„Já už jsem to říkal dříve. České týmy v pohárech nikdy nepropadly a hrály vyrovnanou partii. Stejně to platí i o Mladé Boleslavi. Byli potrestáni až v samotném závěru, kdy s tím prakticky nemohli nic dělat. Zažívají asi to, co jsme zažili my s Pjunikem, když jsme byli zklamaní. Takový je prostě fotbal,“ dodal Rada.

Jablonec vyhrál minuou neděli 2:1 nad Opavou a v tabulce Fortuna ligy se dokonce nachází bod před Mladou Boleslaví, kterou Rada označil za tým s nejlepší formou v české nejvyšší soutěži. Příští víkend Jablonec čeká zajížďka do Příbrami, Mladá Boleslav zase přivítá nováčka z Českých Budějovic. Zápas mezi Jabloncem a Mladou Boleslaví začíná v neděli v 17:00.