Je možné, že od nás Eriksen odejde, připouští Pochettino

Nedá se říct, že by Tottenham skrze letní přestupové období, které je v tuto chvíli v Anglii už zavřené, špatně svůj kádr posílil, ale určitě by pro něho bylo důležité, kdyby se mu podařilo udržet všechny hráče i pohromadě. To ovšem trenér Spurs nemůže přislíbit.

Je možné, že od nás Eriksen odejde, připouští Pochettino

„Jestli Christian Eriksen zůstane? To nevím. Uvidíme na konci léta,“ svěřoval se Mauricio Pochettino, který své hráče povede ve druhém kole Premier League do bitvy proti úřadujícímu šampionovi Manchesteru City.

Zkušený dánský záložník ve službách Tottenhamu se ještě v červenci nechal slyšet, že by rád ve své kariéře zkusil něco nového. Všechny jeho tužby jsou spojovány s nějakým exotickým angažmá, které by ho zavedlo buďto do Španělska, nebo do Itálie. Žádná oficiální nabídka však zatím nepřišla.

„Mým úkolem je pomáhat všem hráčům, kteří tu jsou, dokud se jednoho dne nerozhodnou, že možná chtějí odejít,“ reagoval Pochettino, jestli kvůli Eriksenově touze odejít s ním bude jednat jinak… ačkoliv mu do konce smlouvy chybí jen jeden rok.

„Můj výběr hráčů nezávisí na tom, kdo má kolik let do konce smlouvy, nýbrž na tom, kdo podává jaké výkony. Vůbec mi nevadí, pokud má někdo s námi kontrakt na rok nebo na pět let. Hrát budete vždy, pokud budete podávat stabilně dobré výkony,“ dodával trenér Spurs.