Kuriózní zranění ze Superpoháru způsobilo v Liverpoolu brankářskou krizi. Smůlu má i Čech Jaroš

Kuriózní zranění způsobilo v Liverpoolu totální brankářskou krizi. Liverpool se v rámci Superpoháru UEFA utkal v Istanbulu s londýnskou Chelsea a vzhledem k tomu, že po prodloužení byl stav zápasu 2:2, musely rozhodnout penalty, které měly pouze jednoho neúspěšného střelce. Tím byl Tammy Abraham z Chelsea, jehož střelecký pokus vykryl nohou brankář Liverpoolu Adrián.

Kuriózní zranění ze Superpoháru způsobilo v Liverpoolu brankářskou krizi. Smůlu má i Čech Jaroš

Tento zákrok rozhodl o tom, že Liverpool Superpohár vyhrál. Když Adrián slavil v hloučku společně se spoluhráči, jeden z fanoušků "Reds" pronikl na hřišti a Adriána zranil. „Fanoušek se dostal na hřiště, naháněla ho ochranka, on uklouzl a nakopl Adriána do kotníku. To je šílenost,“ okomentoval celou bizarní událost trenér Liverpoolu Jürgen Klopp.

To vše by nebylo za normálních okolností žádný problém. Adrián je alle veskutečnosti až dvojka v bráně Liverpoolu. Gólmanská jednička Alisson Becker. Zraněný je navíc dvacetiletý rezervní gólman Caoimhin Kelleher. V tuto chvíli by pravděpodobně byl do "áčka" slavného anglického celku povolán osmnáctiletý český brankář Vítězslav Jaroš, který má však obrovskou smůlu. Má totiž problémy s loktem.

Do brány se tedy v zápase se Southamptonem s největší pravděpodobností pětatřicetiletý Andy Lonergan. Velkou neznámou však zůstává, kdo bude Lonerganovi krýt záda na lavičce jako dvojka. Jednička klubu Alisson by měl být mimo hru ještě několik týdnů.