Čtyři utkání bez gólu a zápas pravdy před sebou. Pro postup uděláme všechno, burcuje Vrba

Viktoria Plzeň ztratila formu v nevhodný čas. Ligový úvod sice zvládla, poté ale remizovala s Bohemians 1905 0:0 a poté doma prohrála se Slováckem 0:2, větší problém je však vypadnutí z Ligy mistrů proti Olympiakosu 0:4 a následný zpackaný zápas v Belgii proti Antverpám. 

Čtyři utkání bez gólu a zápas pravdy před sebou. Pro postup uděláme všechno, burcuje Vrba

Tam Viktoria prohrála 0:1, večer však bude mít šanci na reparát, v Doosan Aréně totiž odehraje odvetu. Vzhledem ke špatné formě, především střelecké, neboť Plzeňští čtyřikrát po sobě neskórovali, to ale nebude nic jednoduchého. Plzeň by v případě neúspěchu po třech letech nehrála základní skupinu evropského poháru.

"Hrát skupinu je pro klub hodně zajímavé a určitě uděláme všechno pro to, aby se nám to podařilo," přiznává trenér Plzně Pavel Vrba. Zavzpomínal i na tu starou éru před několika lety, kdy se Plzeň dostávala do Ligy mistrů. "Nastává trochu změna, ti nejzkušenější to už mají v Plzni za sebou a končí, spíš začíná nová éra. Snad se ti mladší přidají k těm, kteří to všechno prožili. V brzké době se nám to snad vrátí v tom, že i takhle na psychiku náročné zápasy zvládnou," nechal se slyšet Vrba.

Proti Antverpám to ale bez gólu nepůjde, naopak to budou právě Belgičané, kteří se nikam nebudou hnát. "Antverpy si vezou náskok, prohráváme v poločase, ale je to pohár a teď máme domácí prostředí. Doufám, že si všichni v šatně uvědomujeme, že pro nás tento zápas bude možná i vyvrcholením tohoto období," pokračuje šéf lavičky Viktorie.

Největší problém však zcela jistě bude v ofenzívě. "V posledních čtyřech soutěžních utkáních jsme nedali gól, což je samozřejmě špatně. Přiznávám, že s tímhle rozhodně nemůžeme být spokojení. Snažíme se určité věci si vysvětlovat, na druhou stranu si ale v každém zápase vytváříme příležitosti, ze kterých se branky střílet dají. Bohužel se nám finální fáze nedaří. Góly jsou kořením fotbalu a rozhodují, takže doufáme, že nějaké dáme a že budou postupové," okomentoval Vrba střelecké trápení.

Odvetný duel třetího předkola Evropské ligy mezi Plzní a Royal Antverpy začne v Plzni ve 20 hodin, Viktoria bude muset ale dohánět manko 0:1, aby postoupila do dalšího předkola.

(zdroj: fotbal.idnes.cz)