Bude to nejdůležitější zápas sezóny, je si vědom kouč Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav si z prvního utkání třetího předkola Evropské ligy z českých týmů překvapivě odnesla nejpříznivější výsledek do odvety, v Rumunsku s FCSB remizovala 0:0. Doma to ale nebude nic jednoduchého, jako favorit do duelu nastoupí právě rumunský celek.

Bude to nejdůležitější zápas sezóny, je si vědom kouč Mladé Boleslavi

Trenér Jozef Weber před prvním zápasem prozradil, že je to soupeř na úrovni Sparty nebo Slavie. Mezitím ale o víkendu Mladá Boleslav porazila právě Spartu 4:3 a do zápasu s FCSB tak vstupuje motivovaně. A to i přesto, že proti Spartě nenastoupil Nikolaj Komličenko. Ten by ale pode všeho Mladé Boleslavi v odvetě pomoct mohl, přestože jedná o přestupu do Lokomotivu Moskva.

„Aktuální zdravotní stav se uvidí za chvíli na tréninku, ale věřím, že bude připravený k utkání. Že ty zdravotní problémy nebyly tak fatální,“ prozradil Weber. „Pro nás je důležité, že mužstvo uvěřilo, že můžeme vyhrát i bez Komliho nebo že můžeme vstřelit čtyři branky,“ líbí se ofenzivní síla mladoboleslavskému trenérovi. 

Věří, že v odvetě by mohlo pomoct domácí prostředí. To prostředí, ve kterém Mladá Boleslav před pár dny porazila Spartu za bouřlivé podpory diváků. "Chtěl bych diváky poprosit, protože to je opravdu těžký soupeř, aby kluky hnali stejně jako v utkání se Spartou. Byli nedílnou součástí úspěchu. To, že jsme dali gól v závěrečných vteřinách, je vždycky ukázka toho, že fanoušci hnali hráče za vítězstvím. Věřím, že něco podobného bude i ve čtvrtek,“ komentoval Weber.

Mladá Boleslav doma prohrála tento kalendářní rok jen jednou. „Směrem ke čtvrtku to jako žádnou velkou výhodu nevidím. Po Spartě je to největší utkání roku 2019. Stojí před námi renomovaný soupeř, který má velký zvuk. Bude to opravdu těžké,“ prozradil Weber. „Už po utkání jsme si řekli, že před námi stojí další těžký úkol. Tím bylo vše řečeno. Další ráno jsme se sešli a trénovali. Na hráčích byla vidět koncentrace k pohárovému utkání,“ přiznává.

Mladá Boleslav v Rumunsku remizovala 0:0 a po Ordobasy Šykment může vyřadit dalšího soupeře, vyhraje-li večer právě proti FCSB. Odvetné utkání třetího předkola Evropské ligy v Mladé Boleslavi začíná v 19:00.