Trenér Bayernu Kovač brání Perišiče: Také jsem byl až druhá volba

Bayern se před začátkem přestupového období vůbec netajil plány na příchod Leroye Saného z Manchesteru City do svého týmu. Z toho však nakonec sešlo a muselo tak přijít na "Plán B". Nakonec přišel na roční hostování s opcí ve výši 30 milionů eur krajan trenéra Bayernu Kovače Ivan Perišič z Interu Milán.

Trenér Bayernu Kovač brání Perišiče: Také jsem byl až druhá volba

Fanoušci bavorského celku okamžitě zaplavili sociální sítě vzkazy, že Perišič je až druhou volbou a Bayern už dávno není tím, co býval. Na to překvapivě zareagoval i sám trenér Kovač na tiskové konferenci, kde byl Perišič oficiálne představen.

„Já jsem byl pro Bayern také až druhou volbou a koukejte, co z toho je. Vyhráli jsme double, takže tolik bych k tomu chtěl asi říct. Ivana jsme chtěli všichni,“ prohlásil Kovač.

Ve skutečnosti je ale podle německých médií Perišič až třetí volbou. Úplně původně měl totiž německý klub zájem o Calluma Hudson-Odoie z Chelsea, který má však každou chvíli s klubem podepsat novou smlouvu a do Bayernu tedy určitě neodejde. 

V tomto přestupovém období už Bayer kromě Perišiče přivedl Benjamina Pavarda ze Stuttgartu za 35 milionů eur, Lucase Hernandeze z Atlétika Madrid za 80 milionů eur a Jann-Fiete Arpa z Hamburku za 2,5 milionů eur. Klub naopak opustily dlouholeté opory Franck Ribéry a Arjen Robben, kterým skončily smlouvy.