Hložek před Trabzonsporem: Pro mě to bude největší zápas, co jsem kdy hrál

Spartu čeká odveta 3. předkola Evropské ligy na půdě tureckého Trabzonsporu a ačkoliv měla nakročeno k výhře 2:0 a tedy solidnímu náskoku do odvety, Turci v Praze v posledních minutách srovnali na 2:2 a Letenští tedy venku musí skórovat. Připraven ke hře by měl být i talent Adam Hložek, jenž do posledních dvou zápasů nenastoupil kvůli viróze.

Hložek před Trabzonsporem: Pro mě to bude největší zápas, co jsem kdy hrál

„Mám za sebou dva tréninky, cítím se dobře. Ale byl jsem pár dní mimo, takže kondičně to asi nebude stoprocentní. Pro mě to bude největší zápas, co jsem kdy hrál. A přesně tak k tomu musíme přistoupit. Je to nejdůležitější zápas podzimu. Musíme ho zvládnout,“ prohlásil sedmnáctiletý Hložek pro iDnes.cz.

V Trabzonu by mělo být vyprodáno a Spartu tedy čeká kulisa čtyřiceti tisíc diváků. Před týdnem na Letné se přitom kvůli trestu od UEFA hrálo před prázdnými tribunami. 

V případě, že by Sparta odvetu nezvládla a do dalších fází soutěže by šel Trabzonspor, by byl letenský klub vyřazen z evropských pohárů v prvním kole, do kterého byl nasazen, již třetí sezónu v řadě. Před dvěma lety vypadla Sparta se srbskou Crvenou Zvezdou Bělehrad a loni se Spartakem Subotica, který je rovněž ze Srbska.

Trabzonspor si zahrál základní skupinu Evropské ligy naposledy v sezóně 2014/15, kdy vypadl až v šestnáctifinále s favorizovanou Neapolí.