Darida věří, že už je jeho berlínská pozice lepší: Doufám, že na Bayernu začnu v základní sestavě

Minulá bundesligová sezona byla pro čerstvě devětadvacetiletého Vladimíra Daridu téměř hororová, protože v ní oproti svým zvyklostem odehrál jen velmi malou porci minut. V DFB Pokalu proti Eichstättu (5:1) však nastoupil mezi jedenácti vyvolenými, zapsal se mezi střelce a jeho situace by se tak mohla opět obrátit k lepšímu...

Darida věří, že už je jeho berlínská pozice lepší: Doufám, že na Bayernu začnu v základní sestavě

"Trefil jsem se i já, jsem za to moc rád a věřím, že mi to pomůže získat sebevědomí a lepší pozici v týmu. A snad to tak bude pokračovat," uvedl na webu idnes.cz bývalý středopolař Viktorie Plzeň či Freiburgu, jenž stojí na prahu své sedmé sezony v nejvyšší německé soutěži.

Uplynulý ročník, ve kterém se nejednou objevil také v barvách rezervního mužstva Herthy, už je však jen minulosti. "Na minulou sezonu nebudu vzpomínat rád. Snažím se zapomenout a teď se soustředím na nový ročník. Už se těším na start německé ligy, který nás čeká v pátek na stadionu Bayernu Mnichov. Přípravu jsem zvládl bez problémů. Jsem moc rád, že jsem absolvoval všechny tréninky, a jsem plně k dispozici trenérovi. Doufám, že v prvním kole začnu v základní sestavě," přál si kolega Dudy, Ibiševiče, Kaloua a spol., jehož vyjádření publikoval portál idnes.cz.

V srpnu by rád byl u všech třech ligových duelů s Bayernem, Wolfsburgem i Schalke 04, aby byl dobře připraven na povinnosti v národním mužstvu České republiky, do kterého se ho po delší době chystá pozvat Jaroslav Šilhavýl. "V bundeslize odehrajeme jen tři kola a na řadu přijdou právě tyhle velmi důležité zápasy, které nás můžou posunout hodně blízko k postupu na mistrovství Evropy. Věřím, že za Herthu v těch třech zápasech odehraju co nejvíc minut, a pak přijedu v co nejlepší formě na sraz reprezentace," uzavřel idnes.cz citovaný ostřílený borec," jenž je součástí berlínské značky od léta 2015.