Sýkorovi to pálí, ale v oblacích nelétá: Jestli mě fotbal za pár let něco naučil, tak že je to hrozně pomíjivý

Na čele střelecké tabulky se momentálně vyhřívají tři čtyřgóloví muži - mladoboleslavský útočník Muris Mešanovič, sparťanský záložník Guélor Kanga a jablonecký univerzál Jan Sýkora. Že by se na severočeské Střelnici rodil nový ofenzivní zabiják?

Sýkorovi to pálí, ale v oblacích nelétá:  Jestli mě fotbal za pár let něco naučil, tak že je to hrozně pomíjivý

"To teprve uvidíme. Jestli mě fotbal za pár let něco naučil, tak že je to hrozně pomíjivý. Za měsíc to může být zase jinak. Jsem rád, že góly dávám, pomáhám mančaftu, a když v tom budu pokračovat, bude to jedině dobře," uvedl na serveru ceskatelevize.cz kmenový slávsta s minulostí ve Spartě, Plzni i Zbrojovce.

Pětadvacetiletý středopolař je však připraven také na scénář, kdy mu to padat nemusí. "Taky může přijít situace, kdy to nepůjde. Beru to tak, jak to je. Soustředím se zápas od zápasu a věřím, že ještě nějaké góly dám," pokračoval na portálu ceskatelevize.cz spoluhráč Jugase, Matouška, Doležala a spol.

I tak se však jedná o nejlepší vstup do nového ročníku v celé jeho profesionální kariéře. Už nyní vyrovnal své maximum za celou sezonu, kteoru si stanovil již v ročníku 2014/2015, kdy působil na brněnské adrese...

"Teď jsem dal čtyři branky za pět kol. Jsem rád, že to tam padá, ale nedělám z toho vědu a neupínám se na to. Jsem rád, že se nám daří jako týmu, to bude vždycky přednější," doplnil svěřenec Petra Rady.

Mezi jeho největší přátele v Jablonci patří Holík, Jugas a Matoušek. "Parta na severu je super, i na hřišti je to asi vidět v některých situacích. To vám pomůže, i směrem do budoucna, když máte v týmu hráče, kteří si rozumí mimo hřiště, zajdou na kafe a véču," uzavřel dvojnásobný šampion české ligy z let 2014 a 2017, jehož vyjádření vyšlo na webu ceskatelevize.cz.