Šestnáctka soupeře je pro Slovan kritický prostor. S Kuchtou snad budeme směrem dopředu nebezpečnější, přeje si Hoftych

Pavel Hoftych neprožívá na severočeském stadionu U Nisy zrovna růžové časy. V prvním kole sice jeho Slovan zvítězil, ovšem v dalších čtyřech duelech nebodoval a krčí se až na nelichotivé předposlední pozici. Co se s ambiciózní libereckou družinou stalo?

Šestnáctka soupeře je pro Slovan kritický prostor. S Kuchtou snad budeme směrem dopředu nebezpečnější, přeje si Hoftych

"Sešlo se víc negativních věcí dohromady. Letní příprava byla extrémně krátká, do Sparty odešel klíčový útočník a nejlepší střelec Libor Kozák, takže jsme museli poskládat útok z hráčů, kteří toho v minulé sezoně moc neodehráli – Pázlera, Musy a Kuchty. Kromě malé herní praxe na tom byli i špatně kondičně. Jejich výkony jdou sice postupně nahoru, ale pořád nás trápí nízká produktivita. Nechci, aby to vypadalo jako alibistická výmluva, ale některé sporné verdikty rozhodčích nás obraly o body, které nám samozřejmě nyní scházejí. V Ostravě se na nás kopala vymyšlená penalta, že ji domácí neproměnili a my jsme nakonec nad Baníkem vyhráli, na tom nic nemění. Ve Zlíně nám naopak byla těsně před koncem upřená jasná penalta, ze které jsme mohli vyrovnat. V nastaveném čase domácího utkání s Olomoucí jsme, myslím, vstřelili regulérní vyrovnávací gól, který nebyl uznaný," postěžoval si v rozhovoru pro magazín Gól nástupce Zsolta Hornyáka.

Podještědský výběr nebodoval ani proti mistrovské Slavii, které těsně podlehl. Navíc mu chyběl Oscar, jenž se stal právě kmenovým hráčem sešívaných. "Počtvrté jsme prohráli o gól. Musu a Kuchtu jsme v Edenu nemohli postavit, protože jsou kmenovými hráči Slavie. Hráči zápas odmakali, ve druhém poločase jsme v některých pasážích byli i lepším týmem, ale znovu jsme doplatili, že nezvládáme poslední kroky - herní situace v závěrečných patnácti procentech hřiště, tedy před šestnáctkou soupeře. To je pro nás kritický prostor, kde bohužel končí špatnou přihrávkou či nevhodným řešením drtivá většina dobře rozehraných akcí. Naopak v závěru první půle jsme inkasovali jediný gól po zbytečné ztrátě Nešického u postranní čáry. O přestupu Oscara do Slavie se jednalo v týdnu před vzájemným sobotním utkáním v Edenu. Proto jeho případné nasazení do hry mi nedávalo smysl, i on byl už myšlenkami někde jinde. Samozřejmě, že do té doby patřil k oporám týmu, těžil z běžecké síly a perfektního timingu, takže byl takovým zlodějem míčů, které odebíral soupeřům. O to víc nám proti Slavii chyběl jeho celoplošný akční rádius. S prodejem hráčů musíte jako trenér v Liberci počítat, i když to je třeba last minute," pokračoval na webu gol.cz šéf Nguyena, Potočného a spol.

Velmi důležitý bude pro Liberec výjezd v rámci šestého kola. Karviná je totiž poslední. "Radši bychom s ní hráli doma, zpátky do sestavy se vrátí Kuchta, tak snad budeme směrem dopředu nebezpečnější. Los se s námi do zářijové reprezentační přestávky moc nemazlil. Máme už za sebou Baník, Plzeň, Olomouc, Slavii, tedy mančafty, které se budou pohybovat na špici. Hrajeme v osmi podzimních kolech pětkrát venku, po Karviné přijede do Liberce Sparta, a pak cestujeme naopak my do Prahy – na Bohemku. Ale věřím, že z těchto tří zápasů nějaké body vyválčíme, aby se nám lépe dýchalo a odrazili jsme se od spodku tabulky. To je jediná, samozřejmě dost podstatná věc, která mi zatím schází ke spokojenosti. Podmínky pro fotbal jsou v Liberci perfektní, klub má skvělé zázemí, v realizačním týmu mám kolem sebe kluky, se kterými si dlouhodobě názorově i lidsky rozumím," zůstal optimisticky naladěn serverem gol.cz citovaný někdejší kormidelník Zlína, Bohemians či Budějovic, jenž se vrátil k trénování po funkcionářské pozici ve Spartaku Trnava.