Poznar: Zahraničí jsem do budoucna nezavrhnul, Grygera mi říkal, že mě ještě někam prodá

Tomáš Poznar stále patří k největším ofenzivním hrozbám Fastavu Zlín, který je pro něj srdeční záležitostí.  Vytáhlého forvarda to však pořád láká i do zahraniční - maximálně totiž působil na Slovensku v barvách Spartaku Trnava.

Poznar: Zahraničí jsem do budoucna nezavrhnul, Grygera mi říkal, že mě ještě někam prodá

"Nějaké oťukávačky z ciziny byly. Sezona ale začala poměrně brzy, což mi jednání ztížilo. Destinace, které byly ve hře, například druhá turecká liga, pro mě nebyly tolik atraktivní. Člověk by si mohl vydělat solidní peníze, na druhou stranu by neměl jistotu, jestli je všechny dostane. Nakonec jsem se dohodl se Zlínem," ozřejmil v interview pro magazín Gól bývalý hráč Vítkovic, Baníku Osrava či Viktorie Plzeň.

Byt oslaví příští měsíc jednatřicáté narozeniny, cizinu nevzdal. "Zahraničí jsem ale do budoucna nezavrhnul. Zdeno Grygera mi říkal, že mě ještě někam prodá. Možná to myslel v nadsázce, ale pokud budu mít šanci jít ven, budu se ji snažit využít. Třeba mi k ní dopomůže spolupráce s novým trenérem. Pan Csaplár mi říká, že mám zákaz o něm mluvit, ale krátce se o něm zmíním. Nezkazí žádnou legraci, je komunikativní. Má jiný způsob trénování, než většina koučů. Máme spolu dobrý vztah, hodně debatujeme o věcech týkajících se fotbalu. Jsem rád, že jsem ho poznal. Je to zajímavý člověk, v každé situaci pozitivní. Ve Zlíně je od loňského února šestým trenérem. Těší mě, že jsem tu zažil i Boba Páníka nebo Michala Bílka. Byli skvělí," ocenil své bývalé šéfy autor jednadvaceti prvoligových branek ve 105 startech.

Zatím však stále zůstává na zlínské Letné. "Je těžké předpovídat, na co naše mužstvo má v tomto ročníku. Sezona je strašně dlouhá, vyjma top šestky jsou týmy víceméně vyrovnané. I když, přivítali jsme v prvním kole doma se Slavií, zahráli jsme výborně, mohli jsme mistra klidně porazit. Doma si to můžeme rozdat s kýmkoli v naší lize. Je otázka, jestli začneme sbírat body i venku. Pokud ano, mohli bychom se pohybovat v horní části tabulky," uzavřel na stránkách gol.cz spoluhráč Jiráčka, Železníka, Bartošáka a spol., jehož chlebodárce je po úvodních pěti kolech na desáté příčce.