Rozpačitý Pokorný: Možná jsme si až moc přáli sbírat body v Ďolíčku, jenže jsme si zapomněli přát získávat je i venku

Klokanům se výjezd do Ostravy nepovedl a po prohře 2:4 patří vršovickému mužstvu trenéra Martina Haška až třináctá pozice se ziskem čtyř bodů. Proč Bohemians neuspěli ani proti Baníku?

Rozpačitý Pokorný: Možná jsme si až moc přáli sbírat body v Ďolíčku, jenže jsme si zapomněli přát získávat je i venku

"Těžce mi to hodnotí. Obdržet čtyři branky je naše špatná vizitka. Pouštěli jsme je do úplně zbytečných a hrozně jednoduchých věcí po nákopech. Vyhráli jeden souboj a najednou se ze strany řítili ze strany na nás sami. Měli jsme to vzadu divně pobrané, byli všude pozdě. Celkově jsem z našeho výkonu rozpačitý," přiznal webem bohemians.cz citovaný obránce Lukáš Pokorný.

Nejvíce práce měl bývalý liberecký kapitán se zkušenostmi z Montpellieru s ofenzivními borci Kuzmanovičem a Smolou. "Chtěli jsme na ně hrát docela riskantně, abychom je nepouštěli do nebezpečných situací. Hráli jsme hodně vysoko. Vycházelo to tak, že já skoro presoval Rudu Reitera a vzadu byli kluci jeden na jednoho. Neplnili jsme to úplně stoprocentně. Pak nám tam vyplavali na stranách hráči, kteří jsou kvalitní. Kdybychom jim ten prostor nedali, tak s tím nic neudělají. Pohlídali jsme si Krmenčíka, který je nejlepším útočníkem v lize. jde o to, kolik útočníkům dáme prostoru. Teď jsme jim ho dali moc a oni jsou dobří, že toho využijí," pokračoval šestadvacetiletý stoper, jenž je v Ďolíčku stále zapůjčen ze Slavie.

Vršovičtí však musí na venkovních utkáních zapracovat. V minulém ročníku vozili body z cizích hřišt poměrně pravidelně a navíc nedostávali moc branek, což je oproti úvodu nové sezony rozdíl. "Těžko se hledají důvody. V té sezoně jsme nevyhrávali doma. Teď se to úplně otočilo. Možná jsme si až moc přáli sbírat body v Ďolíčku, jenže jsme si zapomněli přát získávat je i venku. Můžeme jedině spekulovat. Hráli jsme asi více opatrněji, ale teď si to chceme jít rozdat. V tom jsme možná potrestaní. Je to fotbal. Nechceme vzadu betonovat a vyrážet do protiútoků. Chceme napadat a hrát vysoko," burcoval zadák, jehož tým čeká 17. srpna klání s lépe postavenou Sigmou Olomouc, jež dorazí do metropole jakožto devátý tým Fortuna:ligy.