Páník: Azavedo není jako ostatní Brazilci, kteří si lehnou, když nejsou první volbou

Ostravský Baník nakonec dokázal rozstřílet Bohemians 4:2. Domácí ale nejprve museli otáčet nepříznivý stav a po změně stran ještě reagovat na vyrovnání na 2:2. Kouč Bohumil Páník ale ocenil bojovnost týmu a byl rád, že byla prolomena smůla na vlastním hřišti, kde Baník naplno bodoval po dlouhých pěti zápasech.

Páník: Azavedo není jako ostatní Brazilci, kteří si lehnou, když nejsou první volbou

Klokani trápili v předešlém kole Plzeň a také do Ostravy přijeli s úmyslem sáhnout si na body. Jak trenér domácích připustil, nebylo to pro jeho tým nic snadného. „Bohemka se prezentuje svou obvyklou hrou. Když nás začala napadat, tak jsme to neměli jednoduché. Chtělo to trpělivost. Pokud se dostala k naší bráně, tak byla obrovsky nebezpečná. Bylo to vidět hned v první půli, kdy z jejich první šance byl hned gól. Jsem rád, že náš tým prokázal morální vlastnosti a nepodělal se z toho. Dokázali jsme zvítězit, i když ten zápas nabídl dva krizové momenty,“ hodnotil Páník utkání na tiskové konferenci bezprostředně po zápase.

Čtyři branky Baníku naznačily, že by to s ofenzivní stránkou týmu nemuselo být tak špatné i bez Milana Baroše. „Myslím, že se ukázalo, že to byl dobrý tah přitáhnout ke Kuzmanovičovi ještě Smolu. Byl silný v soubojích a neprohrává je. Je efektivní v důležitých prostorech. Kuzmanovič je naopak velmi chytrý a dokáže se rychle zorientovat. Vnímám, že už si vytváří návyky a mohlo by to fungovat,“ chválil své střelce, kteří utkání prakticky rozhodli.

Kladného ohlasu se dočkal ale i brazilský legionář Azevedo, který jaro strávil na hostování ve Francii v barvách Paris FC. „Vrátil se zanedbanej. Ze začátku těžce dýchal. On je takový, že zajde za kondičním trenérem a požádá ho, jestli by se mu mohl věnovat. Není to ten typický Brazilec, který si lehne, když není první volbou. Je si vědom, že konkurence je velká a chce pracovat. Má ještě rezervy, ale pro tým je důležitý,“ dodal trenér Baníku.