Breite: Špatně rozhodně nehrajeme, jen tomu pak chybí přesnost ve vápně

Pro libereckého kapitána Radima Breiteho měl sobotní duel se Slavií speciální náboj. V den utkání slavil třicáté narozeniny, ale dárku v podobě třech bodů se nakonec nedočkal. Slovan opět sešívané v Edenu trápil, ale nakonec se vracel pod Ještěd s prázdnou. A přitom podle slov svého vůdce rozhodně nehrál špatně.

Breite: Špatně rozhodně nehrajeme, jen tomu pak chybí přesnost ve vápně

Po závěrečném hvizdu vykazoval zklamání, protože doufal, že by mohl Liberec body v Edenu urvat. „Bohužel. Na narozeniny se ale nehraje. Prostě jsme to nezvládli a prohráli. Je jedno, jestli máte těžký nebo lehký los. Nad každým týmem se dá zvítězit i prohrát. My jsme to ale rozjeli špatně a teď to bude těžké,“ poukazoval na vlažný start v nové sezóně. V dalším kole odcestuje Slovan na horkou půdu Karviné a poté doma přivítá Spartu.

Liberec by se potřeboval výhrou odlepit k lepším výsledkům, ale zatím se mu to nedaří. Kapitán však rezolutně odmítl, že by na jeho týmu ležela psychická deka. „Dneska jsme to prostě nezvládli, ale nemyslím si, že bychom hráli špatně. Z mého pohledu jsme ani v jednom zápase nepropadli. Možná trochu s Plzní, která nás, můžu říct, přehrála. Je to jen o tom, abychom začali dávat góly. Věřím, že se to zase otočí k nám,“ pokračoval Breite v rozhovoru pro klubové stránky Slovanu.

Liberec se trápí střelecky a možná mu až příliš chybí jarní branky Libora Kozáka. Shodou okolností ale ani on v dresu pražské Sparty nezáří. „Chybí nám finální fáze. Nehrajeme špatně, ale my se dostaneme k vápnu a pak už to nedotáhneme,“ poukázal na hlavní problém severočeského celku.