Holeš po své premiéře v základu: Beru, co je. Přes Coufala asi cesta do sestavy nevede

Šestadvacetiletý obránce Tomáš Holeš si připsal první start v základní sestavě Slavie v duelu s Libercem. Letní posila z Jablonce ale nenastoupila na pozici obránce, na kterou je zvyklá, nýbrž jej kouč Jindřich Trpišovský postavil na post pravého záložníka. Pro samotného hráče něco nového, ale této výzvě se rozhodně nebránil.

Holeš po své premiéře v základu: Beru, co je. Přes Coufala asi cesta do sestavy nevede

Holeš si připsal první start v soutěžním zápasu v sešívaném dresu a nakonec se mohl se svými spoluhráči radovat z vítězství 1:0, které obstaral v prvním poločase Masopust. „Přijal jsem to, už jsme to zkoušeli v týdnu a baví mě to takhle hrát. Je to víc vepředu, trochu méně zodpovědnosti dozadu, neměl jsem problém se tomu přizpůsobit,“ přiznal Holeš v rozhovoru pro Slavia.cz, že mu hrát na pozici pravého záložníka rozhodně nevadilo.

„Většinou jsem hrál v obraně, ale ještě v Hradci, když jsem začínal v lize, tak jsem hrál v záloze. Byl jsem teď ale rád, že mě tam chce trenér zkusit, vyzkoušel jsem si to v týdnu. Jako bek to má člověk všechno před sebou, v záloze musí člověk pracovat už i zády k bráně. To se budu muset ještě víc naučit. Myslím ale, že to bude v pohodě,“ uculoval se po důvěře, kterou v něj trenér vložil. Sám si je moc dobře vědom velké konkurence. Post pravého obránce okupuje Vladimír Coufal, který jen tak někomu své místo nepřepustí.

„Vláďa teď hraje výborně, takže je těžké se přes něj dostat. Těch zápasů pak ale bude hodně, i on si bude potřebovat určitě odpočinout, takže pak budu připravený ho na beku zastoupit. Proti Liberci chtěl trenér rychlost a hodně záběhů za obranu. Až bude chtít víc podržet balón a víc hrát mezihru, tak bude v záloze zase třeba někdo jiný. Trenér to dělá podle soupeře, a proto jsem tam dneska byl já,“ dodal Holeš.