Masopust: Vyhlášeným hlavičkářem nejsem, ale párkrát jsem to už takhle trefit dokázal

Pražská Slavia přivítala v rámci pátého kola Fortuna:Ligy na své půdě Liberec. Slovan českého mistra hodně potrápil a jediný, kdo dokázal překonat severočeskou defenzivu, byl Lukáš Masopust. Jeho branka hlavou nakonec utkání před prázdnými tribunami rozhodla a udržela sešívané na prvním místě v tabulce nejvyšší tuzemské soutěže.

Masopust: Vyhlášeným hlavičkářem nejsem, ale párkrát jsem to už takhle trefit dokázal

Jediná branka utkání byla ke spatření ve 36. minutě, kdy centr Součka téměř od levého praporku našel hlavu Masopusta. „Nechci říkat, že jsem nějaký hlavičkář. Pár gólů hlavou už ale mám. Dal jsem jí dokonce i svůj první gól v lize, takže se občas trefím,“ uculoval se spokojený střelec v rozhovoru pro Slavia.cz.

Slavia si byla moc dobře vědoma síly soupeře. Body s Libercem získává v poslední době jen těžko, což potvrdil i sobotní duel. „Předpokládali jsme, že to nebude lehké. Liberec hrál důrazně, agresivně, napadal. Trochu jsme se přizpůsobili jejich hře, moc jsme se nedokázali udržet na balonu. Je dobré, že máme alespoň na čem pracovat,“ hodnotil Masopust další ligové klání.

Duel v Edenu se odehrál bez diváků, protože Slavia pykala za prohřešky svých fanoušků. „Je to takové zvláštní, tréninkové, jak se to tady ozývá. Už aby byl stadion opět otevřený. Je divné slavit branku před prázdným stadiónem. Naopak když je plná Tribuna Sever, která při trefě exploduje, tak je to něco nádherného. Takhle máte také radost, asi ale v tom slavení není taková euforie, jako kdby přišlo dvanáct nebo patnáct tisíc lidí,“ dodal Masopust.