Kouč Římanů o Schickovi: Je moc měkký a málo hladový

Vše nasvědčuje tomu, že třiadvacetiletý český legionář Patrik Schick již v další sezóně hájit barvy římského AS nebude. Jasný signál vyslal samotný kouč Paulo Fonseca, který v rozhovoru pro La Gazzetta dello Sport označil někdejší tvář pražská Sparty či Sampdorie za měkkou a málo hladovou. Zájem o jeho služby ale ve zbytku Evropy je.

Kouč Římanů o Schickovi: Je moc měkký a málo hladový

Po svém příchodu do italské metropole příliš šancí nedostal a spíše se trápil. Odchod z Říma by pro něj mohlo být vysvobozením, přesto však samotný hráč se svým agentem stále vyčkávají. „Zatím žádné posuny, stále čekáme. Do 31. srpna to bude zajímavé,“ nechal se slyšet Pavel Paska, který Schicka zastupuje.

V jeho odchod mluví i spekulace, že si kouč Fonseca vyhlédl novou posilu do útoku. Z Realu Madrid by rád přivedl Mariana Díaze. Schick sice v přípravě zaznamenal pět branek, ale i to trenéra nepřesvědčilo. O svou budoucnost se ale český reprezentant bát nemusí. Kolem jeho osoby krouží například Fiorentina, Everton, Marseille, Leverkusen či Trabzonspor. V uplynulých dnech měl dokonce odmítnout hostování v anglickém Newcastlu.

Asi největším zájemcem o Schicka je Borussia Dortmund, kde v minulosti působili Rosický s Kollerem. Německý klub jeho dostupnost sondoval již v zimě, ale tehdy jednání ztroskotalo na finančních představách Římanů. Ti jej vykoupili ze Sampodrie za svou rekordní sumu a nechtějí jen pustit se ztrátou.