Musíme se chovat jako profesionálové, shoduje se letenská kabina před duelu v Mladé Boleslavi

Sparta má za sebou vydařený týden, co se výsledků týče. O víkendu doma jednoznačně smetla Příbram 3:0 a v rámci předkola Evropské ligy ve čtvrtek téměř porazila Trabzonspor, po osmdesáti dobrých minutách ale dvakrát inkasovala a uhrála pouze remízu 2:2. Šanci na reparát mají ovšem Letenští v Mladé Boleslavi.

Musíme se chovat jako profesionálové, shoduje se letenská kabina před duelu v Mladé Boleslavi

Dalo by se říct, že to bude první velká ligová zkouška Sparty v tomto ročníku. To ale asistent hlavního kouče Václava Jílka Jiří Saňák odmítá: "Už jsem nějakou dobu v lize a mám zkušenost, že každý tým je silný," myslí si Saňák, sílu Mladé Boleslavi však nepopírá. Vždyť i ta v týdnu odehrála předkolo Evropské ligy, a dokonce možná i úspěšněji - venku s FCSB uhrála remízu 0:0.

"Nebude složité přepnout hráče z Evropy na ligu, neboť nás čeká bouřlivé prostředí u soupeře, který hraje taktéž Evropskou ligu," srovnává podmínky. "Mladou Boleslav znám, mají kvalitní hráče a jejich útok pro nás může být smrtící," varuje své obránce. Saňák taky zdůrazňuje, že oba týmy mají de facto stejné podmínky, oba totiž v týdnu odehrály utkání Evropské ligy, Mladá Boleslav ovšem venku.

Promluvil i k situaci ohledně Adama Hložka. "Měl nějakou virózu, čekáme na vyšetření krve, ale věřím, že bude brzy zpět a že to nebude nic vážného," okomentoval zdravotní stav hvězdičky Sparty. Ta má navíc co napravovat i co se týče pomsty soupeři, loni totiž v Mladé Boleslavi prohrála 1:2. 

"Je to důležité utkání a chceme ho vyhrát," nepřekvapuje nová záložní superstar Ladislav Krejčí. "Proti Trabzonsporu jsme si to pokazili a já jsem z toho smutný, ale jsme profesionálové a musíme se z toho vzpamatovat," burcuje své spoluhráče. Stejně to okomentoval i Michal Trávník. "Musíme myslet na neděli a poté opět přepnout na Trabzonspor, kde chceme zvítězit," nechal se slyšet někdejší playmaker Jablonce.