Bez fanoušků jsem ještě nehrál, přiznává Bořil. Na zápas se netěším, říká Trpišovský

Slavia měla narozdíl od Sparty a Plzně v týdnu volno a její ligový zápas se tak odehraje už v sobotu. Sešívaní však doma proti Liberci nastoupí za velmi kuriózních podmínek, na stadion totiž za trest pro výtržníky nebudou puštěni žádní fanoušci.

Bez fanoušků jsem ještě nehrál, přiznává Bořil. Na zápas se netěším, říká Trpišovský

Sparta odehrála v týdnu předkolo Evropské ligy proti Trabzonsporu doma taktéž bez fanoušků a odpykala si tak rok starý trest, na Slavii přijde řada teď o víkendu. Na to ovšem hvězdy okolo Tomáše Součka či Nicolaeho Stanciu nejsou zvyklé a proto ani samy neví, zda se na utkání těšit. "Bez fanoušků jsem ještě nikdy nehrál," přiznává bek sešívaných Jan Bořil.

„Nevím, co od toho očekávat. Liberec je strašně silný, i když se mu teď nedařilo. Jede sem určitě uhrát nějaký výsledek. My musíme ale vyhrát, protože jsme v minulém kole jenom remizovali. V Karviné jsme nedali šest tutovek a na to se nyní zaměřujeme. Doufejme, že to proti Liberci zmákneme a šance, do kterých se dostaneme, tak proměníme,“ přiznává Bořil a naráží na zpackané utkání v Karviné.

Smíšené pocity má i trenér Slavie Jindřich Trpišovský. „Bude to možná podobné jako přípravné zápasy. I když na přípravné zápasy Slavie chodí spousta lidí, takže si to v podstatě ani neumím představit," uvažuje. "Bude náročné zápas prožívat. Bude bez lidí, kvůli kterým se to hraje. Ať to dopadne jakkoliv, je to trest pro nás všechny – trenéry, hráče, diváky, kteří sem chodí každý zápas. Proti Olomouci tu bylo před 13 tisíc lidí a 99,9 % z nich nic neudělalo a na zápas přijít nemůžou. Zápas si neužijeme, i když se případné body v tabulce budou počítat. Ani se na zápas netěším,“ štve kouče sešívaných.