Jílek před Trabzonsporem: Prázdný stadion je pro mě smutná věc, ale myslíme na vítězství

Spartu čeká její první zápas v evropských pohárech v této sezóně, když se ve čtvrtek postaví tureckému Trabzonsporu. Sice doma, ale z důvodu trestu od UEFA bez podpory domácích diváků. Sparta může mít mírnou výhodu, že Trabzonsporu liga ještě nezačala a hráči nemusí být tak dobře rozehraní.

Jílek před Trabzonsporem: Prázdný stadion je pro mě smutná věc, ale myslíme na vítězství

Na předzápasové tiskové konferenci promluvili hlavní trenér Letenských Václav Jílek a záložník Michal Sáček. „Prázdný stadion je pro mě smutná věc. Fanoušci se v prvních ligových kolech prezentovali skvěle, i přes nepovedený start do sezóny. To je pro mě příjemné překvapení,“ prohlásil trenér Jílek na předzápasové tiskové konferenci. „Za stávajících postupových podmínek je důležité neinkasovat. Ale jednoznačně myslíme na vítězství,“ dodal Jílek.

„Bude to moje první zkušenost s fotbalem bez diváků. Bude to jiné, divné. Těžko říct, jestli je výhoda, že jejich liga ještě nezačala, měli hodně přípravných zápasů. Nepřemýšlíme nad tím, jestli můžeme mít takovou výhodu,“ nechal se na tiskové konferenci slyšet Michal Sáček.

Úvodní zápas se odehraje ve čtvrtek v 18:00 v pražské Generali Areně a živě ho bude vysílat ČT Sport. Turecká odveta je na programu přesně o týden později v 19:30. Mezi zápasy Evropské ligy čeká Spartu páté ligové kolo v Mladé Boleslavi, zatímco hráči Trabzonsporu mají o víkendu volno.