Vrba před řeckým peklem: Pro každý klub naší úrovně je vrcholem dostat se do Ligy mistrů

Západočeská Plzeň se připravuje na úterní bitvu o další přežití a možnost prokousat se třeba do skupinové fáze Ligy mistrů. V cestě stojí řecký Olympiakos, který před týdnem na půdě Viktoriánů urval bezbrankovou remízu. Kouč Pavel Vrba tuší, že jeho svěřence bude na jihu Evropy čekat peklo a postoupit nebude snadné.

Vrba před řeckým peklem: Pro každý klub naší úrovně je vrcholem dostat se do Ligy mistrů

Pokud by druhý celek minulého ročníku české nejvyšší soutěže uspěl, čekal by jej ve třetím předkole Ligy mistrů Basaksehir Istanbul. V případě nezdaru proti tureckému soupeři by měl ale jistotu minimálně v základní skupině Evropské ligy. Selhání s řeckým soupeřem by jej posunulo do třetího předkola Evropské ligy proti Antverpám.

„V poslední době je pro mě vždy těžké nominovat 18 hráčů, protože vedení klubu udělalo obrovský krok v tom, že máme silný kádr. Možná tak silný a vrovnaný ještě v Plzni nebyl. Jsem přesvědčený, že všichni zdraví hráči si nominaci zaslouží a měli by tu být s námi. Bohužel to nejde,“ nechal se slyšet Vrba na tiskové konferenci.

Plzeň potřebuje vstřelit branku, nejlépe pak vyhrát. Tamní bouřlivé prostředí ale nahrává více do karet domácím. „Očekávám, že budeme pod větším tlakem. Pro každý klub naší úrovně je vrcholem dostat se do skupiny Ligy mistrů, takže samozřejmě i pro nás je odveta velice důležitá. Čekám však jiný duel než v Plzni. Olympiakos bude hnán velkým počtem fanoušků dopředu a jeho ofenziva bude výrazně lepší než u nás, což ale může být výhoda. Třeba tam pak budou mít v obraně větší okénka,“ dodal plzeňský trenér na klubových stránkách.