Kdy se Bohemians uzdraví posila, jíž formoval Dúbravka a která sní o reprezentaci Slovenska?

Dynamický a mrštný gólman Patrik Le Giang má nyní pozastavenou kariéru kvůli zlomené klíční kosti. Byť je léčba po operaci dle jeho vlastních slov velmi rychlá, samotná nová tvář Klokanů nechce nic uspěchat.

Kdy se Bohemians uzdraví posila, jíž formoval Dúbravka a která sní o reprezentaci Slovenska?

Kdy se tedy vrátí do hry a dočká se soutěžního debutu za Bohemians 1905? Nejspíš se tak stane ještě v průběhu podzimní části. "Cítím se líp, než před měsícem, kdy jsem byl operovaný. Dělám velké pokroky a těším se z každého dne. Začínám více trénovat a těším se na brzký návrat na hřiště. Do dvou týdnů bych se měl zapojit do plného brankářského tréninku. Jsem rád, že mohu držet balon v ruce," pochvaloval si v interview pro Deník Sport někdejší brankář Žiliny, Vlašimi, Karviné či Prostějova.

Velkým vzorem Le Gianga je současná jednička Newcastlu United Martin Dúbravka, kterého zažil během svých dnů v Žilině. "Jsme v kontaktu. Je to člověk, který mě formoval. Předal mi toho nejen hodně z brankářského řemesla, ale i po lidské stránce. Byl jsem ho i loni v zimě navštívit v jeho klubu Newcastle. Je to úplně jiný svět. Vidět tu atmosféru 53 tisíc lidí na stadionu," pokračoval na serveru iSport.cz šestadvacetiletý svěřenec Martina Haška.

Protože se exsparťanský gólman s libereckou minulostí přesunul na ostrovy okolo svých devětadvacátých narozenin, to, že by ho mohl s velkým angažmá napodobit, stále žije také u Le Gianga. "Myslím si, že každý chlapec má nějaký sen a já chtěl být profesionální fotbalista. Mám to obrovské štěstí, že můžu dělat to, co miluji. Můj cíl je působit jedné z nejkvalitnějších lig a Premier League by mě moc lákala," neměl problém přiznat kolega Vacka, Jindřiška a spol., jehož slova vyšla ve Sportu.

Protože má vietnamské kořeny, svého času ho do svých řad vábila právě dotyčná asijská země. On by si však rád po letech navlékl hlavně slovenský trikot, který naposledy nosil v jednadvacítce. "Vietnamská fotbalová federace mě chtěla zlákat, abych za ně reprezentoval. V té době jsem už působil v mládežnické slovenské reprezentaci a byl jsem na to hrdý. Evropský fotbal je na vyšší úrovni a věřil jsem, že se tady prosadím. Největším cílem je dostat se až do seniorské reprezentace Slovenska," uzavřela na portálu isport.blesk.cz jedna z letních vršovických posil.