Kolik výher ještě chybí Chelsea k rekordní sérii vítězství?

Poté, co si poradili na Stadium of Light se Sunderlandem, připsali si hráči Chelsea už desátou výhru v řadě. Mají tak nakročeno k rekordní šňůře vítězství v Premier League. Cesta je k tomu ale pořád ještě docela dlouhá. Představíme si šest doposud nejdelších výherních sérii.

Kolik výher ještě chybí Chelsea k rekordní sérii vítězství?
11 vítězství – Chelsea (duben – září 2009)

Když přebral Guus Hiddink tým po Luisi Felipem Scolarim dočasně do konce sezony, odvedl maximálně dobrou práci a tým v hluboké krizi nakonec zvedl a dovedl až na třetí místo tabulky. Od nové sezony pak přebral tým Carlo Ancelotti a hned v první sezoně vyhrál double.

[break]
11 vítězství – Man City (duben – září 2015)

Hráči Man City ukončili sezonu 2015/2015 ve slušné formě, vyhráli šest posledních zápasů v řadě. Na titul to ale nestačilo, protože Chelsea si už náskok uhlídala. Na startu nové sezony pak sice Citizens v dobré formě pokračovali, nakonec ale skončili až čtvrtí, a to stálo Manuela Pellegriniho funkci.

[break]
11 vítězství – Man United (prosinec 2008 – březen 2009)

Sezona boje o titul s největším rivalem Liverpoolem. Reds byli dlouho napřed, nakonec ale o čtyři body před týmem Sira Alexe Fergusona prohráli. Byli to však svěřenci Rafy Beniteze, kdo ukončil tuhle sérii vysokou a památnou výhrou na Old Trafford poměrem 4:1.

[break]
11 vítězství – Liverpool (únor- duben 2014)

A znovu další sezona, kdy to Liverpoolu málem vyšlo a ukončil víc jak dvacetileté čekání na titul. Pod Brendanem Rodgersem a s Luisem Suarezem v útoku tým drtil ligové soupeře co to šlo (Arsenal by mohl vyprávět), pár zápasů před koncem mu ale došel dech, čehož využili v Man City.

12 vítězství – Man United (březen – srpen 2000)

Na přelomu tisíciletí byl pánem Anglie jeden tým – Manchester United. Sezona 1999/2000 přinesla slavnému klubu fantastický treble. V útoku řádili Dwight Yorke s Andym Colem. Tým vstřelil během 11 zápasů 37 gólů! Dvanáctý vyhraný zápas v řadě pak přišel v nové sezoně.

14 vítězství – Arsenal (únor – srpen 2002)

Nejedná se o sezonu, kdy Anglii pustošili The Invincibles (2003/2004), ale na tenhle rekord se rozhodně v Arsenalu taky nezapomíná. Série zahrnuje i klíčové vítězství nad Man United v boji o titul. Je to absolutní rekord nejen pro Premier League, nýbrž pro celý anglický fotbal. Byl pouze dorovnán, a to třikrát, avšak vždy jenom ve druhé lize.