Conte se bojí Číny. Je to nebezpečí pro všechny, říká

Chelsea sice vydělá v lednu pořádný balík za prodej člena širšího kádru Oscara, který zamíří za závratných 60 milionů liber do čínského týmu Šanghaj SIPG, trenér Blues Antonio Conte ale není s tímto rozhodnutím zcela spokojen a varuje před budoucími podobnými transfery.

Conte se bojí Číny. Je to nebezpečí pro všechny, říká
„Čínský trh je nebezpečím pro všechny. Nejen pro Chelsea, ale pro všechny týmy na světě. Ale musíme se soustředit na naši práci a nemyslet na to, že v Číně je strašně hodně peněz a mohou si tam přivést jakéhokoli hráče,“ zdvihá varovný prst italský lodivod.

Conte touto poznámkou jistě nenarážel pouze na transfer Oscara. V posledních měsících do Číny odchází čím dál více hvězd. Ostatně právě z Chelsea už tam v lednu odešel Ramires za 20 milionů liber. Oscar je dalším z řady Brazilců, kteří tam odcházejí v nejhojnějším počtu. Momentálně tam působí také Hulk nebo Alex Teixeira a Šanghaj SIPG trénuje přímo Andre Villas-Boas, tedy bývalý kouč Chelsea, pod nímž Oscar pracoval.

I když si londýnský klub přijde na pěkné peníze, Conte původně Oscara prodávat nechtěl. „Když se objeví takové neuvěřitelné situace, je velmi těžké se s nimi vyrovnat. Bylo to obtížné, ale každý hráč se musí o své budoucnosti rozhodnout sám,“ uzavřel.