Klopp: Karius je fantastický gólman, ale chytat bude Mignolet

Po řadě kiksů Lorise Kariuse se rozhodl manažer Liverpoolu Jürgen Klopp vyměnit německého brankáře za Simona Mignoleta, který hned uprostřed týdne vychytal čisté konto na hřišti Middlesborough. Nyní Klopp potvrdil, že belgický gólman zůstane v bráně i na Merseyside derby proti Evertonu.

Klopp: Karius je fantastický gólman, ale chytat bude Mignolet
Karius byl namočen v několika gólech v posledních duelech, v nichž Reds ztratili body proti Bournemouthu (3:4) a West Hamu (2:2). Mediální tlak na mladého gólmana se navíc rozrostl do enormních výšin, a tak se rozhodl Klopp jednat a do brány vrátil na neurčito bývalou jedničku Mignoleta.

„Nechci je měnit každý týden. To nebylo v plánu,“ odpověděl německý lodivod negativně na otázku, zdali se Karius vrátí do brány. „Simon měl velmi dobrý zápas proti Middlesborough, takže určitě bude znovu v bráně. Udělali jsme změnu, protože Simon byl na tréninku ve skvělé formě,“ odůvodnil rozhodnutí.

I přes jednoznačně chyby, které Karius zatím ve svém angažmá na Anfield Road po letním příchodu z Mohuče za 4,7 milionů liber napáchal, zůstává Klopp ohledně talentovaného brankáře optimistický. „Vím, že Loris je fantastický gólman. Je to dobré rozhodnutí pro obě strany. Někdy je mou prací vzít nějakého hráče z dohledu veřejnosti. Je třeba, aby ustoupil stranou a využil čas ke zdokonalení,“ dodal slova důvěry směrem ke svému krajanovi.

Liverpool se střetne s Evertonem v pondělní dohrávce 17. kola Premier League. Do zápasu půjde povzbuzen jasnou výhrou nad Middlesborough a s jednoznačným cílem vyhrát a udržet kontakt s vedoucí Chelsea. Ale i Toffees jsou nyní v dobrém psychickém rozpoložení. V posledním utkání totiž svěřenci Ronalda Koemana porazili slibně rozjetý Arsenal.