Lišky hledají vykoupení ze špatného startu v českých řadách

Leicester City nezačal nový ročník anglické Premier League příliš vydařeně. Po čtyřech kolech se krčí až na šestnáctém místě v tabulce a fanoušci se ptají, co se s mistrovským týmem uplynulé sezóny stalo. Zkušený italský kouč Claudio Ranieri hledá posily, které by mohl do svých řad přivést a podle posledních informací britského listu Guardian má spadeno i na dvacetiletého odchovance Slavie Jakuba Jankta.

Lišky hledají vykoupení ze špatného startu v českých řadách
Perspektivní mládežnický reprezentant v současné době působí v italské Serii A, kde obléká dres Udine. Hráčská kariéra ho na apeninský poloostrov zavedla před dvěma lety a zkušenosti sbíral na hostování u druholigové Ascoli. Od léta bojuje o možnost zahrát si v Udine, ale kouč Iachini mu zatím v prvních třech ligových utkáních šanci nedal, což se nedá říct o české reprezentační jednadvacítce.

Současná smlouva mu vyprší na konci této sezóny a zájem se údajně neline jen z Leicesteru City, ale i z dalšího anglického klubu. V Premier League ho totiž bedlivě sleduje i Bournemouth, a proto je možné, že by mohl velmi brzy Itálii opustit. Klub by ho rád ještě v zimě zpeněžil a prodal za zhruba osm milionů liber.