Nejlepší přestup Chelsea v historii? Mourinho má jasno

Čtvrtým gólem v letošní sezoně se v dresu Chelsea blýskl srbský obránce Branislav Ivanovič, když rozhodl o výhře Blues na hřišti Aston Villy 2:1. Podle manažera klubu Josého Mourinha má třicetiletý obránce nakročeno k tomu, aby se stal jednou z klubových legend. Portugalský stratég se dokonce nebál Ivanoviče označit za jeden z nejlepších příchodů v historii londýnského klubu.

Nejlepší přestup Chelsea v historii? Mourinho má jasno
Především díky Ivanovičově trefě z 66. minuty se Chelsea podařilo navýšit náskok na čele Premier League před druhým Manchesterem City, který doma proti Hullu zachránil alespoň bod až v nastaveném čase, na sedm bodů.

Zkušený zadák toho na Stamford Bridge už odehrál požehnaně. Do Londýna totiž přišel už v roce 2008 z moskevského Lokomotivu. Ačkoli za něj majitel klubu Roman Abramovič nezaplatil žádnou rekordní částku, jistě tohoto přestupu nelituje. Co se týče poměru výkon/cena, patří totiž Ivanovič k absolutní špičce.

„Jestli je Ivanovič jedním z nejlepších nákupů Chelsea v historii? Řekl bych, že ano,“ prozradil novinářům dobře naladěný Mourinho.

„Branislav je jako zvíře s obrovským srdcem. Je důležité mít hráče jako je on nebo John Terry. Bez nich by totiž nebylo možné pomýšlet na úspěch,“ dodal úspěšný kouč.

Koho se Chelsea perfektně zbavila?