Koho by mohla Swansea angažovat po odchodu Wilfrieda?

Kanonýr Pobřeží slonoviny si v posledních letech udělal ve světě takové jméno, že kolem něj krouží hned několik evropských gigantů. S největší pravděpodobností však posílí Manchester City již tuto zimu, neboť Citizens za něj nabízejí 30 milionů liber. Etihad Stadium by tak přivítal velkou posilu, která by měla pomoci k obhajobě ligového titulu. Swansea však přijde o klíčového hráče a je třeba ho adekvátně nahradit za rozumnou cenu. Kdo připadá v úvahu?

Koho by mohla Swansea angažovat po odchodu Wilfrieda?
Šest nejspornějších fotbalových dresů, které otřásly světem

5. Loic Rémy


Talentovaný Francouz není tolik tělesně vybaven jako Bony, ale svými výkony si říká o nemalou pozornost. V září posílil řady Chelsea, ale prozatím se v týmu nedokázal naplno prosadit. Ve Swansea by dostal zcela jistě dostatek prostoru a možnosti dokázat, že patří ke kvalitním hráčům, které Premier League nabízí.

[break]
Nový Neymar a další brazilské hvězdy, které mohou přestoupit do Evropy

4. Lima


Přesto, že tento jednatřicetiletý brazilský ostrostřelec nepatří už k nejmladším, prokazuje své kvality dlouhodobě. Započal již ve své rodné zemi a poté i v dresu Benfiky Lisabon. Neztratil se ani v Evropské lize v několika posledních letech. Přestože se nikdy neusadil v dresu „kanárků“ v reprezentační sféře, na stadiónu Estadio da Luz zaznamenal v posledních dvou letech více jak 50 branek.

[break]
Proč by měla jednička United na minutu odmítnout hvězdný Real?

3. Seydou Doumbia


Další silový útočník Pobřeží slonoviny, který by mohl zaplnit prázdnotu ve Swansea. Doubia je podobným hráčem jako Wilfried a o svých kvalitách v dresu CSKA Moskva přesvědčil v listopadu minulého roku v utkání Ligy mistrů s Citizens. Jeho bohatá kariéra mu zajistila mnoho zkušeností, ze kterých by mohli ve Swansea těžit.

[break]
Historicky největší odchody z Premier League do La Ligy

2. Emmanuel Emenike

Zřejmě největší „bestie“ z tohoto seznamu, která má bohaté zkušenosti z tureckého Fenerbace. Nigerijský reprezentant je silný a má hlad po úspěchu, který kompenzuje jeho horší techniku. S jeho schopnostmi by mohl zatápět těm nejlepším obráncům v Premier League a vytvářet chaos před brankou soupeře. Jeho cena se pohybuje okolo 8 milionů liber, což by si mohla Swansea v pohodě dovolit.

[break]
Šest podivuhodných statistik, které překvapí celý svět

1. Jackson Martínez


Velký kolumbijský kanonýr vzbuzuje pozornost celé Evropy v Portu. Osmadvacetiletý Martínez sice strávil světový šampionát v Brazílii na lavičce náhradníků, ale ve svém klubu patří k největším smrtícím finišerům. Jeho chladnost v zakončení by mohlo být to, co by Swansea nejvíce mohla ocenit. Zájem evropských gigantů o jeho služby však napovídá, že jeho cena nebude asi příliš schůdná.

Skvělí hráči, kteří unikli hrobníkovi z lopaty