Pět zásadních úkolů pro United, pokud chtějí udržet svou kvalitu

Rudí ďáblové mohou v pohodě udržet třetí místo v Premier League a mohou pomýšlet i výš, pokud však neusnou na vavřínech. Nizozemský kouč Louis van Gaal prošel nelehkou výzvou v létě, která ještě zdaleka nekončí. Jeho filozofie už začíná přinášet ovoce, neboť United nepoznalo hořkost porážky v posledních jedenácti zápasech. Pokud však chtějí na tyto výkony navázat, musí Van Gaal chytře pracovat s hráči, která zatím má. Podívejme se na pět věcí, které jsou třeba udělat, aby i druhá polovina anglické ligy byla tou úspěšnou.

Pět zásadních úkolů pro United, pokud chtějí udržet svou kvalitu
Fotbalový svět zasáhla tragická smrt

5. Prokázat vítěznou mentalitu v závěrečných fázích


Je to prastará tradice ve fotbale, která odkazuje na fakt, že s blížícím se koncem sezony klesají výkony favoritů. Van Gaalovi není cizí vyhrávat tituly, a proto moc dobře ví, co je od něj požadováno v dubnu a květnu. Je třeba prokázat schopnost udržet mentalitu v závěrečné části soutěže a pokusit se o boj třeba jako v roce 1999. United poukázalo, že sílu na to má.

[break]
Nový Neymar a další brazilské hvězdy, které mohou přestoupit do Evropy

4. Domácí pevnost


Jednou z klíčových vlastností Sira Alexe Fergusona během jeho ohromné kariéry bylo přestavění Old Trafford na nedobytnou pevnost. Postrach soupeře, který se na tento svatostánek vydal. Tento faktor strachu však během působení Davida Moyese ztratil na věhlasu a týmy byly na této půdě stále smělejší a nebojácnější. Je třeba opět navodit starou atmosféru a dokázat, že do Manchesteru se pro body nejezdí.

[break]
Kdo stojí 27,5 miliardy? Žebříček hráčů s největší výstupní klauzulí!

3. Potřeba udržet Falcaa a Di Maríu bez zranění


V létě posílili Rudé ďábli dvě hvězdná jména, která patří ke klíčovým osobnostem týmu. Radamel Falcao a Ángel Di María poukázali na dobrou formu a je nutné je udržet v kondici bez zdravotních patálií. Dva měsíce absence kolumbijského kanonýrka byla pro United velmi citelná. Oba hráči disponují dobrým fyzickým fondem a notnou dávkou kreativity, která je pro tým v současné době nepostradatelná. Jakékoliv vyřazení těchto dvou ze hry bude pro celkové výsledky mít neblahý dopad.

[break]
Pětice hvězd Ligue 1, které by prospěl přestup

2. Příchod centrálního obránce


Toto je pozice, která vyžaduje okamžitou pozornost. Je obtížné sehnat dobrého hráče v půlce sezóny, když s ním většinou mateřský klub počítá v rozehrané soutěži, ale Louis van Gaal musí investovat a přemluvit druhou stranu tučným balíkem peněz. Současná obrana Rudých ďáblů dělá chyby a vlivem zranění se z ní může stát cedník, kterým proteče nejeden útok. Pokud už v lednu na Old Trafford zvát hráče, pak především do obrany.

[break]
Borussia Dortmund: Důvody k optimismu. Dokáže BVB vybojovat Ligu mistrů?

1. Nová smlouva pro Davida de Geu


David de Gea je bez debat největším tahounem Manchesteru United v posledních osmnácti měsících, neboť jeho stabilní a nadstandardní výkony drží tým tam, kde se v tabulce v současné době nachází. Dopomohl k mnoha výhrám a těší se skvělé formě. Čtyřiadvacetiletému brankáři by měla být nabídnuta nová smlouva, nebo se může stát, že vyslyší volání evropského giganta z Realu Madrid. Jeho současná smlouva skončí v létě 2016 a je nutné, aby se Louis van Gaal vytáhl velmi výhodnou novou smlouvou, která tuto hvězdu na Old Trafford udrží v dostatečné vzdáleností od všech vlků.

Rooney, Ramos či Lukaku: Nejdražší teenageři této galaxie