Šest přestupů, které musí Chelsea uskutečnit, aby zůstala ve hře o titul

V posledním ligovém utkání schytali Mourinhovi svěřenci pět gólů od Spurs. Terryho gól na 3:5 zajistil Blues setrvání na špici tabulky. Chelsea a Manchester City mají totiž stejný počet bodů i stejné skóre. José Mourinho by měl během ledna posílit svoji sestavu. Tento článek Vám přináší šestici přestupů, která by Blues pomohla vyhrát kýžený mistrovský titul.

Šest přestupů, které musí Chelsea uskutečnit, aby zůstala ve hře o titul
Rosický a další aneb pět nejhezčích branek Arsenalu za rok 2014

Z klubu: Mohamed Salah

Egyptský křídelník přišel na Stamford Bridge v lednu loňského roku z Basileje za 12 milionů liber. Výrazněji se prosadit však nedokázal. Od svého příchodu odehrál 22letý hráč pouze 13 ligových utkání. Ve velmi konkurenčním kádru Blues si své místo v základní sestavě vybojovat nedokázal. Salah by měl z klubu odejít a uvolnit místo novým posilám.

[break]
Šest hráčů, kteří mohou změnit klub v příštích 48 hodinách

Karim Bellarabi - Leverkusen

José Mourinho je nespokojen s výkony svých křídelníků Salaha a Schürrleho. Z tohoto důvodu by do klubu mohl přivést hvězdu Bayeru Leverkusen. Německý reprezentant Bellarabi zažívá povedenou sezónu a typologicky se odlišuje od hráčů José Mourinho, což je další důvod pro případný přestup. 24letý krajní záložník už má na kontě osm ligových tref.

[break]
Pět destinací, kam by mohla odejít ikona Liverpoolu Gerrard

Z klubu: John Obi Mikel

Tento odchod je možná pravděpodobnější během letního přestupového období. Mikelův odchod je přesto na pořadu dne. Obi Mikel sice naskočil do 12 utkání, ale pouze čtyřikrát byl v základní sestavě. Zkušený Nigerijec je z formy a nedokáže se v tvrdé konkurenci Fábregase a Matiče prosadit. Mikel je v nejlepších letech a bylo by pro něj dobré, kdyby přestoupil.

[break]
Které poznatky by si měli Blues odnést z prohry s Tottenhamem?

Sergio Busquets - Barcelona

Tento přestup je možná trošku z říše snů, ale pro José Mourinho by to byl logický krok, jak posílit svůj tým. Jeden z nejchytřejších štítových záložníků na světě by Blues poskytl další taktické varianty, které by portugalský stratég mohl využít. Hráč jeho ražení na Stamford Bridge chybí. Busquets je však oporou Blaugranes a z klubu by odešel velmi těžko.

[break]
Šest nejhezčích branek Liverpoolu za rok 2014

Z klubu: Marko Marin

Do klubu přišel v roce 2012 za 8 milionů euro z Werderu Brémy. Marin se stal jedním z nejvíce nepovedených klubových přestupů uplynulých let. V modrém dresu odehrál pouhých šest utkání a klub ho poslal na hostování. Nejprve do španělské Sevilly, momentálně Marin působí ve Fiorentině, kde však v lize ještě neodehrál ani minutu. Vedení Blues by se německého křídelníka mělo zbavit a získat finance na příchod platnějších hráčů.

[break]
Deset překvapivě málo placených hráčů, kteří by si zasloužili lepší ohodnocení

Andrej Kramarič - HNK Rijeka

Jeden z nejžhavějších útočníků na přestupovém trhu. Chorvatský talent prožívá sezónu jako víno. Kramarič už má v této sezóně na kontě 28 gólů. Tato skvělá bilance přilákala pozornost mnoha evropských klubů. Nejnovější zprávy hovoří o konkrétním zájmu Chelsea, která by za hráče mohla do Rijeky odeslat až 8 milionů liber. Náhrada za stárnoucího Drogbu by to byla vynikající.

Přirovnávají ho k Müllerovi. Bude dávat góly i na Moravě?