Pět destinací, kam by mohla odejít ikona Liverpoolu Gerrard

Legenda anglické reprezentace a ikona Liverpoolu, která celou svou hráčskou kariéru prožila na Anfield Road, zřejmě v létě skončí svou pouť v dresu Reds a okusí jiné angažmá. Steven Gerrard před několika týdny odmítl nabídku na prodloužení kontraktu a bude se rozhodovat, kde se rozhodne dále hrát. Přestože hráč oznámil, že nechce hrát za žádný jiný anglický klub, který by byl konkurencí jeho milovaného Liverpoolu, i na ostrovech kolem jeho služeb krouží. Podívejme se na pět destinací, kam by mohl v létě odejít.

Pět destinací, kam by mohla odejít ikona Liverpoolu Gerrard
Barcelonská revoluce v tradičním designu dresů?

LA GalaxyZápadoamerický klub, který má v tamní MLS věhlasné postavení, ztratil ze svých řad věhlasného veterána Londona Donovana a potřeboval by za něj náhradu. Dominance v této soutěži je podtrhnuta velkým finančním zázemím, na které dokážou nalákat nejednu hvězdu z Evropy. Galaxy může Gerrardovi nabídnout kvalitní zázemí.

[break]
Devět historicky nejúspěšnějších evropských klubů

Manchester CityPřestože sám hráč prohlásil, že konkurenci odejít nechce, může ho Citizens zlákat na dobré finanční zázemí a pravidelné boje o titul v Premier League, který mu stále uniká. Ambice mají i v Lize mistrů. Gerrard by mohl napodobit další anglickou ikonu Franka Lamparda a zkusit své štěstí na Etihad.

[break]
Přirovnávají ho k Müllerovi. Bude dávat góly i na Moravě?

CelticSkotský mistr by mohl přivést do svých řad kapitána Liverpoolu stejně jako před deseti lety ikonu Manchesteru United Roye Keana, který závěr své hráčské kariéry strávil právě v Glasgow. Gerrard by v tomto klubu zřejmě vyhrál titul a podíval se i do Ligy mistrů. Ale Glasgow není Los Angeles a jeho finanční zázemí v uplynulých letech klesalo, proto se nabízí otázka, zda by se mu tam dostalo dostatečného peněžního ohodnocení.

[break]
Ani Miranda, ani Thiago Silva. Poprvé se raduje Neymar

New York Red BullsStejně jako LA Galaxy přišel i Red Bulls o svého veterána, kterým byl Thierry Henry. S velkou podporou sponzora z energetického nápojového průmyslu by neměl být problém nalákat Gerrarda na tučnou výplatnici. Navíc by mohl utvořit perspektivní symbiózu s bývalou hvězdou Evertonu Timem Cahillem, se kterým by i přes přibývající léta nepostrádal stále atraktivní myšlenku ve hře.

[break]
Rekapitulace: 12 fotbalových měsíců roku 2014 v 16 minutách

AC MilánItalský velkoklub v minulosti často vzal na milost věhlasné hráče, kteří překročili třicítku a pohlíželo se na něj jako na chátrající zboží. V posledních letech byly na San Siro přivedeny ikony jako Ronaldo, Ronaldinho, Christian Vieri, Kaka, Andreiy Shevchenko, David Beckham nebo Fernando Torres. Kouč Filippo Inzahgi pokračuje v mohutné přestavbě kádru a služby Gerrarda by byly na apeninském poloostrově neocenitelné. Finanční zázemí je také na slušné úrovni a Serie A patří k nejlepším evropským soutěžím, i když věhlas tohoto klubu stejně jako v případě Celtiku v poslední době trochu upadá.

Nejlepších 25 hlášek české historie za poslední čtvrtstoletí