Které poznatky by si měli Blues odnést z prohry s Tottenhamem?

Chelsea dostala na frak na Nový rok od městského rivala z Tottenhamu a přišla tak o náskok, který si celý podzim udržovala. Manchester City s ní srovnal krok a každé další zaváhání by mohlo Blues stát samotný titul, i když je ještě dost brzy na takovéto spekulace. Podívejme se však na některé poznatky, které by si měl José Mourinho a jeho svěřenci vzít z tohoto nezdaru.

Které poznatky by si měli Blues odnést z prohry s Tottenhamem?
Devět historicky nejúspěšnějších evropských klubů

3. Nepodceňuj soupeře svéhoTottenham ukázal, že Chelsea může pohodlně porazit kdokoliv z tabulky elitní anglické soutěže, pokud se semkne a předvede výkon na hranici svých sil. Chelsea je pod mediálním tlakem a hráči si jsou toho moc dobře vědomi. Přesto do zápasu vstoupili poněkud ukolébáni situací soupeře a podceněním jeho sil. Další takovéto myšlení může být pro ně osudné, neboť každý pes z Premier League umí kousat.

[break]
Ani Miranda, ani Thiago Silva. Poprvé se raduje Neymar

2. Harry Kane by byl dobrý nákupJednadvacetiletý anglický útočník Harry Kane vstřelil v posledních šesti soutěžních zápasech Tottenhamu šest branek. V tom posledním, kdy se stal katem lídrů ze Stamford Bridge, si připsal dvě branky a dvě asistence. Obráncům Blues motal hlavu, což neuniklo pozornosti ani José Mourinhovi. Ten by ho mohl zkusit do týmu přivést, neboť Kane ukázal, že ve svém věku by mohl být za pár let velkou hvězdou celé soutěže.

[break]
Šestice mladíčků Chelsea, jež se mohou prosadit do prvního týmu

1. Spurs prokázali lepší obranu než BluesMauricio Pochettino disponuje hned několika obránci, o které má zájem nejen Manchester United a Arsenal. I na Stamford Bridge by mohli závidět novoroční formu, kterou jeho svěřenci předvedli. Nelze tvrdit, že Chelsea nedisponuje kvalitní obranou, ale ta v tomto zápase zcela propadla. Je třeba si tedy položit otázku, zda není třeba provézt nějakou změnu zavčasu, dokud se ještě horce bojuje o titul.

Video: Blues dostali pětku, Arsenal padl, Reds nepomohly ani penalty